מסע צילומי ליוון המושלגת

הצטרפו אלינו למסע צילומי אתגרי חוויתי ביוון המושלגת
לבן על לבן…  טיול לאזורים המרהיבים והנידחים של יוון,  דלפי – אתר העתיקות היפה בעולם, מנזרים שמורים מימי הביניים וכפרי אבן. שבילים, גשרי אבן עתיקים ונופים מרהיבים של רכס הפינדוס. וסיום בגן העדן האבוד – חצי האי פיליון. בטיול זה נחצה שני רכסי הרים, ברגל וברכב, תוך תצפיות על הפסגות המדהימות של ההרים המתנשאים לגבהים מעל 2000 מטר.

 

למי מיועד המסע:
צלמים בעלי שליטה ברזי הצילום הבסיסיים, המחפשים יציאה משגרת היום יום לחוויה צילומית שונה.

 

משך המסע:
6 ימים.

 

דרישות קדם:
בעלות על מצלמת SLR או דמוי SLR.
שליטה ביסודות הצילום.
שליטה ידנית במצלמת רפלקס.

 

מספר משתתפים:
מקסימום 16 איש.

אנו פה בשבילכם לכל שאלה ובקשה, מוזמנים להתקשר ולהתייעץ ב 1800-241-241

 

 

מסלול הטיול:

יום 1:
נגיע בשעות הבוקר לשדה התעופה באתונה, נתרווח במיניבוס ונתחיל במסע צפונה, אל החוף הצפוני של המפרץ הקורינתי. עצירה ראשונה לקפה בעיר ליבאדיה, למרגלות רכס ההליקון, שבה מעיינות טבעיים שזורמים בין רחובותיה. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון מנזר אוזיוס לוקאס המרהיב. המנזר נבנה במאה ה-10 והוא משמר פסיפסים בני המאה ה-13. כיום מוכרז כאתר מורשת של אונסקו. אחרי ארוחת צהרים נמשיך לכיוון הכפר ארכובה. כפר הרועים היפה הזה נמצא למרגלות רכס הפרנסוס, מהגבוהים ביוון, ומהווה עוגן אלפיניסטי לבאים לאתרי הסקי.  אחרי טיול של אחר צהרים בכפר, ועלייה לתצפיות מרהיבות על המפרץ הקורינתי, נלון במלון בכפר, שם גם מאכל ארוחת ערב.

 

יום 2:
לאחר ארוחת בוקר ניסע מרחק של 5 קילומטרים למערבה, לכיוון האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר ביוון, דלפי. נבקר באתר ובמוזיאון הצמוד לו, שמאכלסו את כל הממצא האמנותי שנמצא באתר. לאחר הביקור נשים פעמינו צפונה. נחצה את רכס הפרנסוס ונעלה לגובה של יותר מ-2,400 מ'. במהלך החצייה נעצור לנקודות צילום שונות. נרד במדרון הצפוני של הפרנסוס ונמשיך דרך מעבר תרמופילאי (אתר הקרב המפורסם של לאונידס הספרטני נגד הפרסים), לכיוון המנזרים התלויים במטאורה. נגיע למטאורה אחר הצהרים ונעלה לאזור המנזרים לצילום שקיעה. נרד עם השקיעה למלון מתחת למנזרים.

 

יום 3:
נתחיל את היום בצילומי זריחה על המנזרים, נטפס  אל המנזרים. נבקר באחד המנזרים היפים ביותר מבין 6 הפועלים, ונרד בהליכה רגלית קלה ויפה מפסגות מטאורה אל העיר למרגלותיה, קלמבקה. לאחר מנוחה וקפה, נמשיך צפונה לכיוון רכס הפינדוס, שחצייה שלו תעביר אותנו למחוז אפירוס בפינה הצפון-מערבית של יוון. ברום הרכס, באזור היחידי שבו ניתן לחצות, נעצור לטיול בכפר מצובו היפהפה, עם אוכלוסייה רומנית וולאכית. משמר את המסורת הוולאכית, עם בתי אבן ורחובות ציוריים. שם נאכל צהריים ונמשיך צפונה למעבר להרי הפינדוס, לכיוון העיר יואנינה. עיר השוכנת לחוף אגם טקטוני, בשם פמבוטיס, עיר עתיקה יפה, עם היסטוריה הקשורה גם ליהודים וגם לתקופה העות'מנית, בה שלט רודן צבעוני בשם עלי פאשה. נספר את סיפורו ונרד דרך חומות העיר אל האגם. אחה"צ ניסע לאזור הזגוריה, אל הכפר אריסטי, שם נלון במלון מיוחד שבנוי מבתי הכפר הישנים ששופצו, ונופו אל הר גמילה הגבוה בזגוריה ואל כפרי הפפינגו. ארוחת ערב במלון.

 

יום 4:
לאחר ארוחת הבוקר והליכת בוקר בסמטאות הכפר, נקדיש את היום לטיול וצילום ברחבי חבל הזגוריה, עם עצירות במקומות הנידחים והפראיים של החבל, כולל ביקור בכפרים. נסע אל הכפרים מונודנדרי, משם נלך ברגל לאורך קניון הויקוס המרהיב המצוי בגובה של 1092 מטר מעל פני הים. משם נוכל לראות נקודות תצפית על פני נוף עוצר נשימה. ניסע לגשרי האבן העתיקים למרגלות הכפר קיפי, ונעלה לכפר קסום בשם קפסובו. נמשיך בטיול לאזור כפרי הפפינגו, בדרך לשם נחצה את נהר הווידומאטיס, ונעלה לכפרים. נשלב הליכות ברגל לשכיות חמדה ופלאי טבע, ככל שיאפשר מזג האוויר. לקראת ערב נחזור ללינה וארוחת ערב במלון בכפר אריסטי.

 

יום 5:
עם בוקר נעזוב את אזור הזגוריה וניסע לחבל ארץ יפהפה, שונה לחלוטין משראינו עד כה – חצי האי פיליון.  בדרך נעצור בכפרים אותנטיים ויפים, באחד מהם נאכל צהרים. נתחיל את הביקור בפיליון בעיר הנמל וולוס, השוכנת למרגלותיו. נטייל לאורך הנמל, נבקר בשוק הדגים של העיר, ונשתה קפה בטיילת היפה. לאחר מכן נטפס לחצי האי ונבקר בכפר מקרניצה, שנקרא "המרפסת של פיליון" מאחר והוא צופה על כל הנמל והעיר שמתחתיו. נטייל בסמטאות הכפר ונעצור לנקודות תצפית רבות. נמשיך לכפר פורטריה, ונטייל גם בו ברגל. בפורטריה נלון במלון ייחודי שנבנה בבית עות'מני עתיק ששוחזר ושופץ.

 

יום 6:
עם שחר נצא לטיול מעמיק בכפרים ונקודות נוף בחצי האי פיליון. נבקר בכפר צנגרדה ובכפר וויטסה. לפני הצהרים נצא לדרכנו לכיוון העיר אתונה, בדרך נעצור לארוחה קלה במסעדת דרכים. נגיע לאתונה אחר הצהרים המוקדמים לסיור בעיר ובאתריה. עם ערב נאכל ארוחת ערב אחרונה בטברנה בעיר ומשם ניסע לטיסת לילה לשדה התעופה.

 

לפרטים נוספים והרשמה חייג חינם: 1800-241-241 או לחץ כאן על מנת להשאיר את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם.
נשמח לראותכם
רוצה להתחיל לצלם > >