השאר\י פרטים ונחזור אליך בהקדם


האתרים הטובים ביותר לצילומי נוף ושקיעה- איליה שלמייב

האתרים הטובים ביותר לצילומי נוף ושקיעה- איליה שלמייב

 

שם המקוםמצוקי דרגות 
מיקום מדויק:

המקום נמצא באזור ים המלח, כ-20 ק"מ צפונית לקיבוץ עין גדי, אם מגעים מכיוון ירושלים, לאחר שפונים דרומה לכביש 90, ממשיחים בנסיעה של כ-20 דקות בכיוון דרום עד המחסום הצבאי, בו ישנה פנייה ימינה למצוקי דרגות, אחרי כמה קילומטרים של כביש עקלקל המטפס אל עבר המצפה נגיע אל הפסגה, ממנה נפתח נוף עוצר נשימה על ים המלח השוכב הרחק למטה!

מה הופך את האתר לייחודי בעיני:
– זהו מצפה היפה ביותר לים המלח שאפשר להגיע אליו ברכב פרטי.
– מהמצפה נפתח נוף פנורמי מצפון ים המלח לגדה המזרחית ועד הדרום!
– במבט ראשון המקום ניראה מדברי וחסר חיים, אבל כבר בעלייה למצפה יש סיכוי טוב לראות עדר של יעלים הרועה על המצוקים, ושפני סלע הנהנים מקרני השמש על הסלעים. חדי העין יבחינו בסלעיות ושחורי זנב על ענפי השיחים, ועל הפסגה למעלה ניתן לשמוע את השריקות של טריסטרמיות ים המלח, ציפור אמיצה וקולנית שלפעמים אף מעזה לאכול מיד אדם!
– המקום נמצא כחצי שעה נסיעה בלבד מירושלים.

תקופת צילום מומלצת:
היות ומזג אויר בים המלח קיצי וחם רוב עונות השנה, אני ממליץ לצלם שם דווקא בתקופת החורף. בעונה זאת יש סבירות טובה לעננות, היכולה להוסיף דרמה וממד נוסף לתמונות.

The Dead Sea also called the Salt Sea, is a salt lake that lies in Jordan valley, between Israel and Jordan. Its surface is 423 meters below sea level, which makes it the lowest spot on the face of the earth. With 33.7% salinity, it is also one of the world's saltiest bodies of water. The composition of the salts and minerals in the water and mud is unique and beneficial for the body, which makes the Dead Sea significant tourist attraction.

שם המקוםחוף פלמחים

מיקום מדויק:
רצועת חוף צרה ויפהפה זו, נמצאת בין קיבוץ פלמחים בצפון לבין חורבות יבנה העתיקה בדרום. המגיעים מכיוון תל באביב, עולים על כביש 4 לכיוון דרום, במחלף גן רווה יוצאים ימינה לכיוון בית עובד לכביש 42. בצומת עין הקורא פונים ימינה וממשיכים ישר עד שמגעים לחניון של חוף פלמחים (בעונת הרחצה הכניסה לחניון כרוכה בתשלום). מחנים את הרכב וצועדים כ-400 מטרים צפונה עד הנקודה הרצויה, אותה נזהה לפי מבנה הסלעים החודרים לים.

מה הופך את האתר לייחודי בעיני:
– מבנה הסלעים בחוף זה הופך אותו לפוטוגני במיוחד.
– למרות שרצועת החוף צרה יחסית, לא משנה כמה פעמים מבקרים שם, תמיד המקום ניראה שונה מפעם הקודמת. הגאות והשפל בשילוב מזג האוויר משנים פלאים את המקום. בתקופת השפל ניתן להגיע עד הסלעים האחרונים בעומק הים, עליהם לעתים קרובות נראים דייגים. מאידך, במזג אויר סוער הסלעים נעלמים מתחת לגלים החודרים הרחק אל תוך החוף.
– גם אם לא מצלמים נורא כיף סתם לטייל במקום ולפגוש את השקיעה
– המקום נמצא באזור המרכז, כעשרים דקות נסיעה מתל אביב.

תקופת צילום מומלצת:
ניתן ליהנות משקיעות מרהיבות כאן בכל עונה בשנה, כיוון שקיעת השמש משתנה קצת בהתאם לתקופת השנה ומאפשר גיוון נוסף בבניית הקומפוזיציה. בחורף יש ימים רבים בהם הים גבוה וכדאיי לקחת זאת בחשבון מראש.

Sunset over Mediterranean Coastline

שם המקוםשמורת טבע חוף דור הבונים

מיקום מדויק:
רצועת חוף ייחודית זו, שאורכה כחמישה קילומטרים, נמצאת בין קיבוץ נחשולים בדרום למושב הבונים בצפון. ישנם שתי אפשרויות הגעה וחנייה, בדרום בחניית חוף דור ובצפון בחניית חוף הבונים. הגישה לשניהם היא מכביש 4 (כביש החוף הישן).

מה הופך את האתר לייחודי בעיני:
– זוהי רצועת חוף ארוכה ובעלת מפרצונים רבים, איים, מערות חוף ונקודות תצפית אל עבר הכרמל במזרח ורצועת החוף בצפון ודרום.
– התופעות הגאולוגיות לאורכה של רצועת החוף ואורכה הרב יחסית מספקים אפשרויות בלתי נדלות של צילומי נוף ושקיעה!
– המקום הוא שמורת טבע מוכרזת, המציעה מסלול טיול מעגלי מקסים! מומלץ בחום!

תקופת צילום מומלצת:
ניתן לצלם בכל ימות השנה, צריך לקחת בחשבון שהכניסה דרך חוף דור כרוחה בתשלום בעונת הרחצה. בעונת הקיץ כדאי להצטייד בתכשיר דוחה יתושים, עקב מבנה הסלעים בחוף נוצרות בריכות קטנות של מים עומדים בהם מתרבים היתושים בהמוניהם, ולקראת שעת השקיעה הופכים למטרד של ממש.

Sunset over Mediterranean Coastline

שם המקוםחוף יפו

מיקום מדויק:
רצועת החוף החל מחוף צ'רלס קלור ועד נמל יפו.

מה הופך את האתר לייחודי בעיני:
– לרבים מאיתנו המקום נמצא ממש "מתחת לאף".
– המפרץ של יפו ומבנים של יפו העתיקה ברקע יוצרים תפאורה מקסימה לשקיעה ים תיכונית אמתית!
– לאלה מאיתנו האוהבים לשלב אנשים או אלמנטים שונים ומשונים אחרים בצילומי השקיעה שלהם זהו המקום האידאלי!

תקופת צילום מומלצת:
כל ימות השנה. בתקופת החורף השמש שוקעת קרוב יותר לנמל יפו בדרום, ובקיץ יותר לכיוון מערב בים הפתוח.

חוף יפו

 

שם המקוםשמורת נחל חרמון או בשמו השני בניאס

מיקום מדויק:
המקום נמצא בצפון הירוק והיפה של ישראל. נוסעים מזרחה על כביש 99, מקרית שמונה לכיוון החרמון, אחרי כעשרה קילומטרים פונים ימינה לדרך גישה של קיבוץ שניר ואחרי כ-800 מטרים פונים שמאלה לחניון מפל בניאס. ישנו עוד חניון בצידו השני של מסלול ההליכה, בהמשך הכביש (99) לכיוון מזרח.

מה הופך את האתר לייחודי בעיני:
– עוצמת הזרימה המרשימה מאוד הודות לאופי ההררי של הנחל. זהו מקום אידיאלי לצלם תמונות קלאסיות של מים זורמים (שכו נדירים בארץ).
– במקום נמצא אחד המפלים היותר מרשימים שישנם בארץ – מפל בניאס.
– השמורה מציע מסלול טיול יפהיפה ומוצל ברובו ע"י צמחיה עבותה. המסלול עובר לאורך הנחל ממקום הנביעה ועד למפל בניאס.
– אם אחרי שביקרנו וצילמנו במקום, נשאר לנו טעם של עוד, תמיד אפשר לקפוץ לשמורת דן הנמצאת מרחק קילומטרים בודדים מהמקום, ולהמשיך עם צילום זרימת המים – הפעם של נחל דן.

תקופת צילום מומלצת:
היות והנחל זורם כל ימות השנה, ניתן לצלם כאן בכל עונה. הזרימה מגיעה לשיאה בתקופת החורף בה הנחל מנקז גם מיי שטפונות, ובאביב כאשר הפשרת השלגים בחרמון מזינים את הנחל, בעונות אלה מומלץ לצלם אם ברצונינו להדגיש את עוצמת הזרימה. לצילום בתקופת הקיץ והסתיו במקום ישנם יתרונות אחרים. בעונות אלה נפח הזרימה יורד, ונחשפים סלעים המכוסים בטחב, לקראת סוף הסתו עלי שלכת מקשטים את גדות הנחל והסלעים החשופים. כל אלה מהוים תפאורה נהדרת לתמונות נוף של מים זורמים.

שמורת נחל חרמון או בשמו השני בניאס

 

 

 

רוצה להתחיל לצלם > >


FACEBOOK