השאר\י פרטים ונחזור אליך בהקדם


חוויות מיפן-שייקה איתן

הרבה שנים מלווה אותי חלום הנסיעה ליפן.

נסעתי לארה"ב לפני המון שנים, במיוחד כי חשתי שההשפעה שלה עלינו כאן בישראל חזקה מאוד ורציתי לראות את המקור…ונסעתי לאירופה כמובן, והרחקתי עד לניו זילנד, לאוזבקיסטן ולאיסלנד המאוד מיוחדות ושונות מבחינת הנוף, אבל יפן נראתה לי תמיד משהו אחר. עולם שונה ומיוחד שכמובן כל הידיעות עליו ניזונו בעיקר משמועות ומהטלוויזיה. מהרושם העז של היכולת שלהם ללכת עד הסוף ולקחת אחריות על מעשיהם … (הקמיקזות במלחמת העולם השנייה ויכולת ההשלמה והפיוס עם ההפצצה בהירושימה ונגסקי).

באפריל 2017 הגשמתי את החלום….

נחתתי בטוקיו לאחר טיסה די מעייפת אבל הסקרנות לא השאירה אותי בחדר המלון ..מה גם  שבחדר של 10מ"ר לא ממש מעניין להישאר …StudioRL_4863w

יצאנו לפסטיבל הגדול של ה"סאקורה" –  פריחת עצי הדובדבן, שהיפנים לוקחים ברצינות גדולה מאוד.  

ואכן זה היה מפגש מאוד מיוחד עם התרבות היפנית השונה מאוד מהמערבית…

 

הם פרשו קרטונים על הרצפה והניחו את דברי האוכל עליהם, הורידו את הנעלים במרוכז וישבו על הקרטון. ישבו שם אנשים מעונבים ובחליפות לצד אנשים הלבושים בבגדי יום יום פשוטים. המשותף לכול

ם היה חגיגית  הפריחה הנפלאה של הדובדבן. לרגע זה הזכיר את חגיגיות יום העצמאות שלנו, אבל רק לרגע אחד קצר … 

יפן התחברה אצלי בעיקר עם האסתטיקה. הופתעתי מהעובדה שלא מצאתי את האסתטיקה, שחשבתי שאמצא פורצת מכל מקום, אולם לא בכל קרן רחוב יש ביטוי למינימליזם היפני במיטבו.  האסתטיקה והמינימליזם מתבטאים באנשים שם…בצורת הלבוש, באוכל ובהתנהגות היפנית הקולקטיבית, שיש בה חוקיות בלתי כתובה לגבי הרבה נושאים,  מה שיוצר משהו שונה, מוזר ושלם. מצד אחד הקווים הנקיים והפשטות, ומצד אחר – התחושה של התחכום. זה לא פשוט כל כך. זה שלם. זה לא אוטומטי לגמרי ולא סימטרי. אבל זה שלם. זה נקי. זה מדויק. ממש כמו העיגול האדום הזה, שהוא תמציתי כל כך וטיפוסי לאסתטיקה היפנית.

 

מזמין אתכם לחוות יחד איתי את יפן, במסע צילום באפריל הקרוב, נתפעל יחד מפריחת הדובדבן ומהתרבות הכל כך מיוחדת ושונה בארץ השמש העולה.

רוצה להתחיל לצלם > >


FACEBOOK
דילוג לתוכן