השאר\י פרטים ונחזור אליך בהקדם


כך תצלמו תמונות מושלמות בחג הפסח

צילום בפסח – מנקים את המצלמה לכבוד החג?

כל חג הוא הזדמנות מעולה לשלוף מצלמה כשבפסח ההזדמנות כפולה!

מצד אחד זהו תזמון מעולה לצילומי פורטרטים של כל המשפחה, בין החגים הבודדים שמצליחים לרכז את כולם בין 4 קירות – שליפת מצלמה זו חובה !

מצד נוסף האוכל על השולחן, הדודות השקיעו כל אחת בתחומה, משתוקקות לשאוב מחמאות. קריאת האגדה מפנה עבורנו אין ספור זמן פנוי לצילומי מזון איכותיים ולקטיפת התואר צלם המשפחה.

בשביל זה אנחנו פה להעניק לכם טיפים חמים, מפנקים וחגיגיים לכבוד שליפת המצלמות.

פסח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בוא נתחיל:

  1. צילום משפחתי בארוחת חג

חשוב להיסחב עם המצלמה המקצועית? כן חשוב ! גם מצלמה פשוטה או דמוי SLR   יכולה לתת מענה בסיסי.
רוצים לסחוב מחמאות, ליצור וליהנות אז חשוב להשקיע מחשבה, לשלוף את המצלמה המקצועית שלכם והפגין נוכחות.
הפקה? או ספונטניות?
צילום משפחתי שיכלול את כולם חייב לעבור הפקה קטנה. כמובן שהשאלה בכמה אנשים מדובר.
אם המטרה שלנו היא ליצור תמונה משפחתית מושקעת של יותר מ 10 אנשים חשוב להשקיע מחשבה בסידור שלהם, בתאורה של המקום, כמות האור, התנהלות ילדים וזווית המצלמה.
ככול שהמשפחה גדולה יותר (ומורכבת יותר רצוי לביים אותם ולהעמיד אותם בשורות על פי הגובה כשהילדים יושבים על הרצפה. אם אנו מדברים במשפחה קטנה האוטנטיות מסביב השולחן יעשה עבודה מעולה כשחשוב שיהיה מספיק אור במקום.

אם אין מספיק אור השתמשו בפלאש חיצוני בכדי לקבל פנים מוארות לכולם.

טיפ קטן לבעלי מצלמות עם פלש "קופץ" בתוך המצלמה:
הכניסו כרטיס ביקור הפוך (כלומר דף נייר מלבני עם הצד הלבן) מלפני הפלאש במטרה לזרוק את האור למעלה. התוצאה פיזור האור בצורה אחידה ורכה על פני המצולמים.

על מנת להפיק תמונות חדות ונעימות לצפייה, יש לוודא כי המצלמה יציבה לחלוטין בעת הצילום.
כמות האור במקום אחד מהגורמים העיקריים שישפיעו על התוצאה : אור חלש, יגרום להארכת משך הצילום ולקושי רב לשמור על יציבות הידיים למשך הצילום כולו.
בצילומים באור יום מלא, הסיכוי לטשטוש התמונה כתוצאה מרעידות ידיים, נמוך יותר.
הבעיה תיווצר בעת צילום בתוך הבית בתאורה חלשה יחסית או בשעת בין הערביים או הלילה.
תוכלו להיעזר בטיפים הבאים לייצוב הצילום:

  • השתדלו להצמיד את המרפקים לצידיי הגוף ולשמור על ידיים יציבות לגמרי.
  • בצילום באור חלש יחסית, הפעילו את המבזק (פלאש).
  • העלו את רגישותה של המצלמה – צלמי ב ISO גבוה מהרגיל. (כ ISO 800, תלוי בכמות האור במקום)
  • הציבו את המצלמה על חצובה. ישנן חצובות קטנות במידות, קלות במשקל וזולות במחיר.
  • ישנה אפשרות להשתמש בטיימר. אפשר להניח את המצלמה על משטח יציב ולכוון טיימר בכדי למנוע מגע עם המצלמה.

זוכרים שהמצלמה לא חושבת (כמובן כשהריחות משפיעים עליה J ) לכן עלינו לעזור לה בבחירת המיקוד ולקיחת הפוקוס.

כשאנו מצלמים תמונה משפחתית גדולה חשוב לקחת פוקוס מהמצולמים הקרובים למצלמה.
לדוגמא כאתם רוצים לצלם את כל 10 בני המשפחה היושבת סביב השולחן, בחרו זווית גבוהה שתכלול את כולם, השתמשו בטיימר בכדי שתוכלו להיכנס גם לתמונה, לחצו חצי לחיצה ותפקסו על העיניים של הדוד האהוב. אם לא תכוונו את המצלמה לפני כן רוב הסיכויים שהיא תקשיב למיקום שלה ולא לרצונכם לכן כמו שאנו מכנים זאת בקורסים שלנו בסטודיו הראל המצלמה האיכותית ביותר נמצאת בין האוזניים שלנו לכן הפעילו אותה.

טיפ אחרון וקטן לתמונה מנצחת:
הגורמים הדומיננטיים אשר ישפיעו על התוצאה שלנו הם אור וצבע.
ניגודיות בין צבעים בתמונה, מגבירה את העניין בה. לכן שימו לב למפיות בשולחן, על מיקום הילדה עם השמלה הכתומה וואזת הפרחים. כשנצליח למקמם את בני המשפחה בלבוש הבהיר על רקע כהה והפוך נזכה לתמונה מנצחת.

  1. צילום מזון ללא ציוד עם הרבה רוטב של דודה

אחד המפתחות בצילום מזון שאינו מבויים בסטודיו הוא זווית הצילום.

ככול שתצאו מהמסגרת ותרשו לעצמכם להיות יצירתיים כך תפיקו לדודה את צילום המנה שהטעמים בו יכולו להיות (לפעמים, לא תמיד) טובים יותר מהמציאות.

מה חשוב לדעת:

צילום מקרוב –  האלמנטים המרשימים באוכל הם הטקסטורות, הריחות והצבעים. רק צילום מקרוב יכול לתפוס זאת ולהפעיל כמה שיותר חושים. תרדו לגובה המנה, תשתמשו בעדשת מאקרו אם יש לכם כזו ותנסו ללכוד את האדים העולים מהמנה והברק המנצנץ מהרוטב של הדודה.
זווית צילום – זווית זהו הסוד ברוב המייקרים. נסו לחדש, ולבחון כמה זוויות בכדי לקלוע למרשימה ביותר.
עומק שדה
– הכי אחד הכלים הטובים שיש לצלם לבודד את הנושא מהרקע  וליצור הרגשה של עומק היא שימוש בעומק שדה רדוד. זאת אומרת ליצור נושא חד ורקע מטושטש. אפשר לעשות זאת באמצעות פתיחת צמצם, שימוש באורכי מוקד גדולים יותר ולהתקרב לנושא אותו אנו רוצים להוציא בחדות מקסימאלית.
סטיילינג/עיצוב – שילוב בין עיצב נכון וצלם מוכשר הם הדרך לתמונה מנצחת. סידור המנה באופן יצירתי וצבעוני כך שידגיש את המרכיבים ואת השילוב בניהם תמיד יעזור לצלם. שימו לב גם לסביבת הצלחת כלומר לסכו"ם, למפיות ,לידיים של בני המשפחה אילו אלמנטים שיכולים להשלים את המראה. הסטיילינג ברוב המקרים יכול להקפיץ את הצילום כמה רמות כלפי מעלה.

תאורה – האור הוא אחר המרכיבים העיקריים לקיום התמונה שלנו. שימוש נכון בתאורה הקיימת עם שילוב של זווית הצילום יכול להעניק חיים לאוכל של כל דודה. בעזרת תאורה נכונה אפשר ליצור הרגשה תלת-מיימדית אשר תדגיש את המרכיבים הנכונים. אם יש לכם אפשרות להשתמש בתאורה נוספת כמו אור החלון או של הסמארטפון. השתדלו ליצור תאורות צידיות.
 קומפוזיציה – כמו בכל סוג של צילום, גם בצילום מזון כמובן שהקומפוזיציה היא החשובה מאוד. תמיד אנו טוענים כי המצלמה הטובה ביותר נמצאת בין האוזניים שלנו! הפעילו אותה ושלבו זאת עם הסטיילינג.

לפעול במהירות – מאחר ואנחנו עוסקים באוכל, הסכנה העיקרית היא שמישהו יאכל אותו… הריחות משגעים הסבלנות הסתיימה והדודה מציקה לכן פעלו במהירות.  אוכל לא תמיד נשאר אסתטי לאורך זמן לכן גם בצילום כמו באוכל חשוב לצלם שהכול חם וטרי.
לצלם כל הזמן – כמו בכל סוג של צילום, עם התרגול בא התיאבון. ככול שתצלמו יותר, תצברו נסיון ותוכלו לזהות את הפוטנציאל במנה יותר בקלות. ככול שתצלמו מיותר זוויות ותשחקו עם האור והאביזרים השונים כך תגיעו לתמונה המנצחת יותר בקלות.
לשחק ולבלות – מי אמר שאסור שלחק באוכל?! ככול שתשחקו, לצחקו ותהנו תוכלו להוציא מעצמכם ומהאוכל את לא רק תמונה טובה אלא גם חוויה מהנה. כמובן שיותר ממומלץ לשתף את התמונות שלכם ברשתות החברתיות: אינסטגרם, פייסבוק  וגוגל פלוס עם תיוג מכובד שלנו והעתק למייל בכדי שגם אנחנו נוכל ליהנות מהתוצאות ולהזיל ריר 🙂

שיהיה לכולנו חג שמח פורח ומהנה

מצפים בקוצר רוח לתמונותיכם וחוויותיכם מהחג

סטודיו הראל

רוצה להתחיל לצלם > >


FACEBOOK
דילוג לתוכן