השאר\י פרטים ונחזור אליך בהקדם


מה חשוב לדעת כשבוחרים תמונות לקמפיינים באינטרנט?

אחד מהשלבים החשובים של כל קמפיין הוא הנראות, שכן כולנו מסכימים על כך שוויזואליות קודמת לקריאה. במאמר זה נסביר מהו קמפיין באינטרנט ומה חשוב לדעת בכל הקשור אל בחירת תמונות לקמפיינים באינטרנט. הבה נתחיל.

 

מהו קמפיין באינטרנט?

 

המטרה העיקרית של קמפיין באינטרנט היא הגדלת חשיפת העסק או המוצר באמצעות הגדלת כמות המבקרים באתר ויצירת מודעות לכך שמוצר/שירות או חברה מסוימים קיימים ורלוונטיים לנו הגולשים. קמפיין באינטרנט בדרך כלל יכלול מודעות פרסום לאותו מוצר או שירות, כתבות תוכן, בלוגים ובהם פוסטים מעניינים, פוסטים ברשתות החברתיות, סרטוני וידאו ועוד, כלומר כלים שונים מעולם המדיה, שבחלקם משולבות תמונות. נכון להיום, רוב הקמפיינים באינטרנט הם קמפיינים ברשתות החברתיות של אינסטגרם ופייסבוק, ניהול כל מיני קמפיינים שמתבססים על תוכן ב – OUTBRAIN וטאבולה וניהול קמפיין בגוגל.

 

תמונות לקמפיינים – מה חשוב לדעת?

 

הדבר הראשון והחשוב ביותר אותו יש לדעת אודות תמונות לקמפיינים הוא שעל כל תמונה ותמונה יש זכות קניין. כלומר, אותו האדם שצילם את התמונה הוא בעל הזכויות (אלא אם העביר את הזכויות למישהו אחר או ויתר על הזכויות שלו והחליט שניתן להשתמש בתמונות באופן ציבורי). אם תשתמשו בתמונה עם זכויות יוצרים בקמפיין ללא אישור של בעלי התמונה, אתם מבצעים עבירה על החוק. מה הפיתרון? נכון להיום, ניתן למצוא באינטרנט תמונות ללא זכויות יוצרים להורדה וכך תוכלו להימנע מדבר עבירה וממתח מיותר בחיים.

אם אתם בכל זאת סבורים שאף אחד לא ישים לב וקרוב לוודאי שבעליה של התמונה לא ישים לב, קחו בחשבון שאתם משתמשים בתמונה זאת למטרת קמפיין באינטרנט ואותו קמפיין אמור להגיע לקהל יעד ספציפי ופעם רבות מדובר על קהל יעד רחב אשר יכול להפיץ את המוצר או השירות אותו פרסמתם גם לחברים או לפרסם אותו בדף של בפייסבוק או באינסטגרם ואי אפשר לדעת האם אכן הבעלים יחשפו לכך שהשתמשו בתמונה אותה הם צילמו. בנוסף, קחו בחשבון שהחוקים על דבר עבירה שכזה, נוקשים. כלומר, בעל התמונה יכול לתבוע אתכם בסכומים גדולים על שימוש ללא אישור ואילו המוניטין שלכם ושל אותו עסק אותו אתם מעוניינים לפרסם, ירד לטמיון.

 

זכויות יוצרים? אין יודעים?

 

אם מדובר על תמונה ללא כיתוב, היא עדיין מוגנת בזכויות יוצרים ואין להשתמש בה ללא רשות בקמפיין שלכם באינטרנט. מה עושים? נכנסים למנוע החיפוש של גוגל ומקלידים את מחרוזת המילים 'תמונות ללא זכויות יוצרים להורדה' ומקבלים פלט תוצאות של כל אותם אתרי תמונות באינטרנט מהם תוכלו להוריד תמונות ללא חשש. קחו בחשבון שחלק מהמאגרים בחינם ואילו אחרים דורשים סכום עבור הורדת תמונה ושימוש בה. שימו לב שישנם אתרים  שמציינים שניתן להוריד תמונות לשימוש מסחרי וללא זכויות יוצרים. זו המטרה שלכם. אם אתם מעוניינים בתמונה ספציפית ומרשימה במיוחד לקמפיין באינטרנט, קרוב לוודאי שתצטרכו לרכוש אותה.

 

התאמת התמונה לקמפיין

 

לאחר שמצאתם תמונה והורדתם אותה למאגר הנתונים במחשב שלכם, חשוב שתיקחו בחשבון שיש להתאים אותה באופן מושלם לקמפיין שלכם. ניתן לבצע דבר זה באמצעות הורדה של תוכנה לעריכת תמונות בחינם ושימוש בה על מנת  להתאים את גודל התמונה לפוסט אותו אתם מפרסמים בפייסבוק 800 על 600 למשל, התאמת תמונה לוידאו 675 על 1200 וכן הלאה.

כעת, כל שנותר לנו הוא לאחל לכם בהצלחה בקמפיין החדש שלכם באינטרנט.

רוצה להתחיל לצלם > >


FACEBOOK
דילוג לתוכן