מסע צלמים לאיסלנד

איסלנד ידועה כארץ של תופעות טבע ייחודיות- "ארץ הקרח והאש" – אי שחווית הטיול לצלמים בו  היא ייחודית. שילוב של תופעות טבע ונופי בראשית באווירה קסומה ורגועה. כוחות הטבע שמעצבים את כדור הארץ עדיין לא סיימו את מלאכתם על האי. הרי געש פעילים, קרחונים, מפלי מים כבירים ותימרות קיטור של גייזרים ואדמה מבעבעת, כולם משנים ללא הרף את פני השטח בשילוב מרתק של ניגודי צבעים, טמפרטורות, קרח ואש.

הצטרפו אלינו למסע מרתק לארץ בראשית, בה הטבע עדיין לא אמר את המילה האחרונה.

טיול ג'יפים בנהיגה עצמית הכולל טיסה פנימית

למי מיועד המסע:
צלמים בעלי שליטה ברזי הצילום הבסיסיים, המחפשים יציאה משגרת היום יום לחוויה צילומית שונה.

משך המסע:
10 ימים  03-12.09.17
דרישות קדם:
בעלות על מצלמת SLR או דמוי SLR.
שליטה ביסודות הצילום.
שליטה ידנית במצלמת רפלקס.

מספר משתתפים:
מקסימום 18 איש.

אנו פה בשבילכם לכל שאלה ובקשה, מוזמנים להתקשר ולהתייעץ ב 1-800-241-241

מסלול הטיול:

יום 1. נחיתה באיסלנד – רייקיאוויק

נחיתה באיסלנד – רייקיאוויק עיר המפרץ המעשן. נתמקם במלון בעיר הבירה רייקיאוויק (Reykjavík). רייקיאוויק היא עיר תוססת ומעניינת. רחובות קטנים וציורים, בתים עם גגות צבעוניים, בתי קפה, מסעדות ושבילי הליכה רבים והיא נחשבת לאחת הערים היפות באירופה. שגם לבירה הצפונית בעולם.

יום 2.   פארק ת'ינגווטליר (UNESCO) – גייזר – מכתש קריד – מפל גולפוס.

בבוקר נצא מרייקיאוויק למסלול  "מעגל הזהב", מסלול הטיול המפורסם באיסלנד. התחנה הראשונה היא הפארק הלאומי ת'ינגווטליר (Þingvellir). זהו המקום בו ניתן "ללכת בין יבשות". הפארק הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 2004. המסלול ממשיך לאורך שפת אגם תינגוואטלאוואטן (Þingvallavatn) ללוע המכתש הוולקני קריד (Kerið) מכתש געשי צעיר עם אגם בראשו. נמשיך נבקר במפל היפה פאקסי -Faxá משם לגייזר "סטרוקור" המתפרץ כל 10 דקות סילון אדיר לשמים. במרחק קצר למפל המלכותי גולפוס (Gullfoss) "מפל הזהב" אחד המפלים הגדולים והמרהיבים של איסלנד. נלון באזור הר הקלה.

יום 3. הרים צבעוניים בלנדמנלאוגר – עמק האש אלדג'ה ודרך גב ההר.

היום ניסע למרכז האי לכיוון שמורת ההרים לנדמנלאוגר (Landmannalaugar), שמורה זו מיוחדת במינה ומשלבת כמה תופעות מיוחדות במינן כמו עמק גיאותרמי עם מעיין חם נפלא לרחצה וסביבו שרשרת הרי ריאוליט צבעוניים בגוונים שונים עם כתמי שלג על פסגותיהם. מלנדמנלאוגר הדרך חוצה מספר נחלים וממשיכה בגב ההר (Fjallabak) דרומה לכיוון "בקע האש" (Eldgjá). עמק מרשים באורך 30 ק"מ שחוצה את הקרקע בקו ישר. לדעת רבים, דרך המובילה מלנדמנלאוגר דרומה לכביש הראשי היא היפה ביותר באיסלנד. נלון באזור סלפוס\הלה.

יום 4. מפל סקוגפוס – שמורת דירהוליי

בבוקר נמשיך לאורך החוף הדרומי בעל הנופים המרשימים. זהו אזור הנשלט ע"י שני קרחונים ומעוטר במפלים מים גדולים וחופי לבה שחורים שנוצרו משטיפונות פתע של התפרצויות פתאומיות תחת הקרחונים. נבקר במפל סלייאלנדפוס (Seljalandsfoss) ובמפל המרשים סקוגפוס (Skógafoss) שהוא אחד המפלים המרשימים באיסלנד שנופל מגובה של 60 מטר ! נמשיך לנקודה הדרומית באיסלנד, צוק דירהוליי שהוא קשת טבעית של סלע שהתעצבה במשך שנים על ידי כתישה בלתי נלאית של הרוחות והמים. נלון באזור סביבות קלוסטר.

יום 5. לועות מכתשי האש בשמורת לאקי Lakagígar

היום נתמקד בשמורת ללאקאגיגאר (Lakagígar) נמצאת במרכז ההררי סמוך לשוליים המערביים של קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באירופה. המכתשים של לאקי הם תוצאה מופלאה של הרס וחורבן עצומים שהתרחשו באיסלנד במאה ה-18.שורה של התפרצויות יצרו ענן אפר וולקני סמיך שגרם להרס רב והרג של אנשים ובעלי חיים והורגש באזורים רבים של העולם. כיום  בלאקאגיגאר מאה שלושים וחמישה מכתשים! בדרכנו חזרה דרומה לפני היציאה לכביש הטבעת נעצור בקניון (Fjadrargljufur), הקניון המרהיב שנוצר משחיקת המים מהווה נוף קונטרסטי חד להתפרצות האלימה בלאקי.  נלון באזור קירקיובאיירקלאוסטר

יום 6. פארק סקאפטאפל – קרחונים צפים בלגונה הקרחונית.

נעזוב את העיירה קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur) ונמשיך מזרחה על כביש הטבעת. היום הזה יוקדש לאזור הנמצא דרומית לקרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול באירופה. הקרחון המכסה כמה מהרי הגעש הגדולים באיסלנד אחראי הראשי לעיצוב פני השטח באזור זה של האי. הנסיעה מול חופי הסחף השחורים הם עדויות להתפרצויות אלימות הולכות ונשנות מתחת לקרחון. סמוך לשוליו המערביים של הקרחון נמצא פארק סקאפטפל (Skaftafell). בפארק יש מספר מפלי מים מרהיבים. נבקר במפל סוורטיפוס (Svartifoss) המשובץ משושי בזלת שחורים שהוא אחד מאתרי החובה בפארק. בהמשך כביש הטבעת מזרחה נמצאת הלגונה הקרחונית. אחד האתרים היפים באיסלנד לפי כל קנה מידה. את היום נסיים סמוך לעיירה הופן (Höfn) בירת הלובסטרים של איסלנד. נלון באזור הופן.

יום 7. הופן – הפיורדים המזרחיים – סיידיספיורדור

נמשיך מהופן דרך המנהרה Almannaskard לאזור Lónsöræfi הצבעוני. זהו מדבר הררי מוקף הרי געש כבויים הנחצים על ידי נהרות קרחונים. ניסע דרך הרים מתנשאים לעבר הפיורדים המזרחיים של איסלנד. נעצור ב Álftarfjorður, מפרץ הברבורים, שם מקננים אלפי ברבורים לפני נדידת החורף. נגיע לכפר Djúpivogur השער לפיורדים המערביים. נמשיך בנסיעה דרך הפיורדים המאורכים. נבקר בסיידיספיורדור הנחשב על ידי רבים לכפר הדייגים היפה באיסלנד. נמשיך לאגילסטדיר, העיר המרכזית במזרח איסלנד שם נסיים את היום.

יום 8. טיול סביב אגם מיוואטן והמכתשים הסמוכים.

את היום כולו נקדיש לביקור באזור אגם מיוואטן (Mývatn); האגם הרביעי בגודלו באיסלנד ואחד מאתרי הטבע המפורסמים ביותר באיסלנד. ממוקם באזור של פעילות געשית פעילה בצפון איסלנד לא רחוק מהר הגעש קרפלה (Krafla). מיוחד בשלל התופעות הגאולוגיות המרתקות הנמצאות בו: מכתשי ענק, מעיינות גופרית מבעבעים, בריכות בוץ ושאריות קפואות של התפרצויות וולקניות טריות נותנות הרגשה של טיול בכוכב אחר. נתחיל את היום באתר נמסקארד (Námaskarð); עמק שכולו מעיינות חמים, בוץ מבעבע ורותח וסדקי לבה המעלים עשן. משם ניסע להר הגעש קרפלה שבלועו שוכן אגם קטן ותכול ומסביבו שדה לבה עצום שהתפרץ זה לא מכבר. נמשיך לסיור באזור תצורות הלבה המיוחדות בדימובורגיר המכונה "ארץ הטירות השחורות והטרולים" ובאזור "הלועות המדומים" שבשולי האגם. נסיים את היום עם ביקור במפל דטיפוס (Dettifoss); מפל פראי ועוצמתי הנחשב למפל בעל כוח הזרימה החזק ביותר בכל אירופה. לקראת ערב נגיע למרחצאות מיוואטן (Mývatn Nature Baths) שזכתה לכינוי "הלגונה הכחולה של הצפון" וניהנה מרחצה בבריכות גיאותרמיות הצופה אל נוף מרהיב. לינה באזור אגם מיוואטן.

יום 9. מפל האלים  .

נתחיל באור הבוקר הראשון לצילום מפלי האלים – מפלי Godafoss המרשימים, אליהם מתנקזים מים מן המדבר האיסלנדי. להוסאוויק (Húsavík); עיירת דייג קטנה ויפיפייה בצפון איסלנד השוכנת על חופו המזרחי של מפרץ סקיאלפנדי (Skjálfandi). העיר, על בתיה הצבעוניים היתה בעבר מרכז צייד הלוייתנים באיסלנד., נסע אל קניון אסבירגי (Ásbyrgi) שצורתו דומה לפרסת ענק הסוגרת על עמק מיוחד (מותנה בזמנים). נסיים את יומנו באקוריירי (Akuryeri), בירתה של צפון איסלנד. משם נצא בטיסת פנים חזרה לבירת איסלנד – רייקיאוויק. לינה ברייקיאוויק.

יום 10 סיור אחרון באתרי רייקיאוויק – טיסה חזרה ארצה

נסייר עם בוקר באתרים מרכזיים בעיר הבירה רייקיאוויק; נמשיך לכנסייה העתיקה במרכז העיר ונטייל מעט ברחובות העיר ככל שיותיר הזמן ונסיים בביקור בהיכל התרבות החדש "הארפה" (Harpa) – התוספת המשמעותית ביותר לנוף של העיר. המבנה הגדול, מכוסה כולו בחלונות זכוכית קטנים בגדלים שונים, בוהק באור השמש וניצב על קו המים, באזור הנמל המזרחי. בתום הביקור ניסע אל שדה התעופה.

 

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

לפרטים נוספים והרשמה חייג חינם : 1800-241-241. או לחץ כאן על מנת להשאיר את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם

נשמח לראותכם
רוצה להתחיל לצלם > >