טיול צילום לאיסלנד

מסע צילום לאיסלנד -ארץ של תופעות טבע ייחודיות- "ארץ הקרח והאש" – אי שחווית הטיול לצלמים בו  היא ייחודית. שילוב של תופעות טבע ונופי בראשית באווירה קסומה ורגועה. כוחות הטבע שמעצבים את כדור הארץ עדיין לא סיימו את מלאכתם על האי. הרי געש פעילים, קרחונים, מפלי מים כבירים ותימרות קיטור של גייזרים ואדמה מבעבעת, כולם משנים ללא הרף את פני השטח בשילוב מרתק של ניגודי צבעים, טמפרטורות, קרח ואש.

הצטרפו אלינו למסע מרתק לארץ בראשית, בה הטבע עדיין לא אמר את המילה האחרונה.

למי מיועד המסע:
חובבי צילום טבע ונוף המחפשים יציאה משגרת היום יום לחוויה צילומית שונה.

משך המסע:
9 ימים   09-17 ספטמבר 2021
מספר משתתפים: מקסימום 16 איש.

לסילבוס המסע- לחץ כאן

לתנאים כלליים וטופס הרשמה – לחץ כאן

יום 1. נחיתה באיסלנד- פארק ת'ינגווטליר (UNESCO) – גייזר – מכתש קריד – מפל גולפוס.

בהתאם ללוח הטיסות נטוס בטיסה לא ישירה לאיסלנד. לאחר התארגנות וקבלת הג'יפים נצא לדרך. בבוקר נצא מרייקיאוויק למסלול  "מעגל הזהב", מסלול הטיול המפורסם באיסלנד. התחנה הראשונה היא הפארק הלאומי ת'ינגווטליר (Þingvellir). זהו המקום בו ניתן "ללכת בין יבשות". הפארק הוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 2004. המסלול ממשיך לאורך שפת אגם תינגוואטלאוואטן (Þingvallavatn) ללוע המכתש הוולקני קריד (Kerið) מכתש געשי צעיר עם אגם בראשו. נמשיך נבקר במפל היפה פאקסי –Faxá משם לגייזר "סטרוקור" המתפרץ כל 10 דקות סילון אדיר לשמים. במרחק קצר למפל המלכותי גולפוס (Gullfoss) "מפל הזהב" אחד המפלים הגדולים והמרהיבים של איסלנד. נלון באזור הר הקלה.

יום 2. הרים צבעוניים בלנדמנלאוגר – עמק האש אלדג'ה ודרך גב ההר.

היום ניסע למרכז האי לכיוון שמורת ההרים לנדמנלאוגר (Landmannalaugar), שמורה זו מיוחדת במינה ומשלבת כמה תופעות מיוחדות במינן כמו עמק גיאותרמי עם מעיין חם נפלא לרחצה וסביבו שרשרת הרי ריאוליט צבעוניים בגוונים שונים עם כתמי שלג על פסגותיהם. מלנדמנלאוגר הדרך חוצה מספר נחלים וממשיכה בגב ההר (Fjallabak) דרומה לכיוון "בקע האש" (Eldgjá). עמק מרשים באורך 30 ק"מ שחוצה את הקרקע בקו ישר. לדעת רבים, דרך המובילה מלנדמנלאוגר דרומה לכביש הראשי היא היפה ביותר באיסלנד. נלון באזור סלפוס\הלה

יום 3. טיולי הליכה בפארק סקאפטאפל – קרחונים צפים בלגונה הקרחונית

היום הזה יוקדש לאזור הנמצא דרומית לקרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול באירופה. הקרחון המכסה כמה מהרי הגעש הגדולים באיסלנד אחראי הראשי לעיצוב פני השטח באזור זה של האי. סמוך לשוליו  המערביים של הקרחון נמצא פארק סקאפטפל (Skaftafell). בפארק יש מספר מפלי מים מרהיבים. נבקר במפל סוורטיפוס (Svartifoss) המשובץ משושי בזלת שחורים שהוא אחד מאתרי החובה בפארק. בהמשך כביש הטבעת מזרחה נמצאת הלגונה הקרחונית 

יום 4. מפל סקוגפוס – שמורת דירהוליי

בבוקר נמשיך לאורך החוף הדרומי בעל הנופים המרשימים. זהו אזור הנשלט ע"י שני קרחונים ומעוטר במפלים מים גדולים וחופי לבה שחורים שנוצרו משטיפונות פתע של התפרצויות פתאומיות תחת הקרחונים. נבקר במפל סלייאלנדפוס (Seljalandsfoss) ובמפל המרשים סקוגפוס (Skógafoss) שהוא אחד המפלים המרשימים באיסלנד שנופל מגובה של 60 מטר ! נמשיך לנקודה הדרומית באיסלנד, צוק דירהוליי שהוא קשת טבעית של סלע שהתעצבה במשך שנים על ידי כתישה בלתי נלאית של הרוחות והמים. נלון באזור סביבות קלוסטר.

יום 5. קניון פיידרגליופור

קניון פיידרגליופור (Fjadrargljufur)  המדהים ביופיו , וכמובן הגעה כולל שיט בלגונת הקרחונים המדהימה (Jökulsárlón) שם נצלם את הקרחונים השטים במימי הלגונה כשהם חושפים שכבות משם נדלג אל שפת הים, אל חוף היהלומים, לשם מגיעים הקרחונים ונשטפים מהאוקינוס בחזרה לחוף מראה בלתי נשכח.

יום 6. מהאזור הדרומי לכיוון סנייפלסנס

נתחיל את נסיעתנו לכיוון צפון מערב , נעצור שוב במידה והזמן יאפשר לצילום זריחה במפל  סליילנדספוס  ונבקר במפל גליופרבוי (Gljufrabui). .לסיום נראה את הר (Kirkjufell) המרשים..לינה בחצי האי סנייפלסנס.

יום 7. חצי האי סנייפלסנס

את היום נקדיש לחצי האי Snaefellsnes.  חבל ארץ זה משלב נופים של פיורדים יפיפיים, מצוקי בזלת הנישאים מעל לים, חופים מעוטרים בחלוקי נחל שחורים ואתרי קינון של מגוון ציפורים. אחד הלוקיישנים המעניינים לצילום באזור הוא הר הכנסייה- Kirkjufell והמפלים שלצידו. לינה  בחצי האי סנייפלסנס.

יום 8. עיר הבירה רייקיאוויק
את כל היום האחרון נקדיש לביקור בעיר הבירה רייקיאוויק .

יום 9. נחיתה בתל אביב

לפי זמני הטיסה שלנו חזרה נמשיך את מסע שלנו לעבר קאפלוויק ואזור הגייזרים של הלגונה הכחולה נמשיך אל שדה התעופה, שם נחזיר את הרכבים ונטוס הביתה לישראל.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

לפרטים נוספים והרשמה חייג חינם: 1800-241-241 או לחץ כאן על מנת להשאיר את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם.
נשמח לראותכם
רוצה להתחיל לצלם > >