טיול צילום לאיסלנד

מסע צילום לאיסלנד -ארץ של תופעות טבע ייחודיות- “ארץ הקרח והאש” – אי שחווית הטיול לצלמים בו  היא ייחודית. שילוב של תופעות טבע ונופי בראשית באווירה קסומה ורגועה. כוחות הטבע שמעצבים את כדור הארץ עדיין לא סיימו את מלאכתם על האי. הרי געש פעילים, קרחונים, מפלי מים כבירים ותימרות קיטור של גייזרים ואדמה מבעבעת, כולם משנים ללא הרף את פני השטח בשילוב מרתק של ניגודי צבעים, טמפרטורות, קרח ואש.

הצטרפו אלינו למסע מרתק לארץ בראשית, בה הטבע עדיין לא אמר את המילה האחרונה.

 

למי מיועד המסע:
חובבי צילום טבע ונוף המחפשים יציאה משגרת היום יום לחוויה צילומית שונה.

 

משך המסע:
11 ימים  
מספר משתתפים: מקסימום 16 איש.

 

 

מסלול הטיול:

להורדת תוכנית מסע הצילום המלאה-לחץ כאן

 

יום 1. נחיתה באיסלנד- פארק ת’ינגווטליר (UNESCO) – גייזר – מכתש קריד – מפל גולפוס.

בהתאם ללוח הטיסות נטוס בטיסה ישירה לאיסלנד. לאחר התארגנות וקבלת הג’יפים נצא לדרך. בבוקר נצא מרייקיאוויק למסלול  “מעגל הזהב”, מסלול הטיול המפורסם באיסלנד. התחנה הראשונה היא הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir). זהו המקום בו ניתן “ללכת בין יבשות”. הפארק הוכרז ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולמית בשנת 2004. המסלול ממשיך לאורך שפת אגם תינגוואטלאוואטן (Þingvallavatn) ללוע המכתש הוולקני קריד (Kerið) מכתש געשי צעיר עם אגם בראשו. נמשיך נבקר במפל היפה פאקסי -Faxá משם לגייזר “סטרוקור” המתפרץ כל 10 דקות סילון אדיר לשמים. במרחק קצר למפל המלכותי גולפוס (Gullfoss) “מפל הזהב” אחד המפלים הגדולים והמרהיבים של איסלנד. נלון באזור הר הקלה.

 

יום 2. הרים צבעוניים בלנדמנלאוגר – עמק האש אלדג’ה ודרך גב ההר.

היום ניסע למרכז האי לכיוון שמורת ההרים לנדמנלאוגר (Landmannalaugar), שמורה זו מיוחדת במינה ומשלבת כמה תופעות מיוחדות במינן כמו עמק גיאותרמי עם מעיין חם נפלא לרחצה וסביבו שרשרת הרי ריאוליט צבעוניים בגוונים שונים עם כתמי שלג על פסגותיהם. מלנדמנלאוגר הדרך חוצה מספר נחלים וממשיכה בגב ההר (Fjallabak) דרומה לכיוון “בקע האש” (Eldgjá). עמק מרשים באורך 30 ק”מ שחוצה את הקרקע בקו ישר. לדעת רבים, דרך המובילה מלנדמנלאוגר דרומה לכביש הראשי היא היפה ביותר באיסלנד. נלון באזור סלפוס\הלה.

 

יום 3. טיולי הליכה בפארק סקאפטאפל – קרחונים צפים בלגונה הקרחונית

היום הזה יוקדש לאזור הנמצא דרומית לקרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull), הקרחון הגדול באירופה. הקרחון המכסה כמה מהרי הגעש הגדולים באיסלנד אחראי הראשי לעיצוב פני השטח באזור זה של האי. סמוך לשוליו  המערביים של הקרחון נמצא פארק סקאפטפל (Skaftafell). בפארק יש מספר מפלי מים מרהיבים. נבקר במפל סוורטיפוס (Svartifoss) המשובץ משושי בזלת שחורים שהוא אחד מאתרי החובה בפארק. בהמשך כביש הטבעת מזרחה נמצאת הלגונה הקרחונית. את היום נסיים סמוך לעיירה הופן (Höfn) בירת הלובסטרים של איסלנד. נלון באזור הופן.

 

יום 4. מפל סקוגפוס – שמורת דירהוליי

בבוקר נמשיך לאורך החוף הדרומי בעל הנופים המרשימים. זהו אזור הנשלט ע”י שני קרחונים ומעוטר במפלים מים גדולים וחופי לבה שחורים שנוצרו משטיפונות פתע של התפרצויות פתאומיות תחת הקרחונים. נבקר במפל סלייאלנדפוס (Seljalandsfoss) ובמפל המרשים סקוגפוס (Skógafoss) שהוא אחד המפלים המרשימים באיסלנד שנופל מגובה של 60 מטר ! נמשיך לנקודה הדרומית באיסלנד, צוק דירהוליי שהוא קשת טבעית של סלע שהתעצבה במשך שנים על ידי כתישה בלתי נלאית של הרוחות והמים. נלון באזור סביבות קלוסטר.

 

 

יום 5. הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר

היום נצא צפונה  לכיוון אגם מיווטן  דרך עיירות דייגים מדהימות בדרך  הכפר דיופיוגור – הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר. ניסע דרך הרים מתנשאים לעבר הפיורדים המזרחיים של איסלנד.לכל פיורד יש את הייחוד שלו, נעצור ב Álftarfjorður הוא מפרץ הברבורים שם מקננים אלפי ברבורים לפני נדידת החורף. . נגיע לכפר Djúpivogur השער לפיורדים המערביים.לינה: באזור אגילסטדיר. בערב נגיע למלוננו. 

 

יום 6. אגם מיוואטן  ופעילות גיאותרמית

נבלה את היום בטיול בין פלאי הטבע הרבים של אזור אגם מיוואטן בסביבת האגם אפשר לראות תצורות מדהימות של סלעים ותצורות גיאולוגיות במגוון גדול של נופים. כמה מן האתרים המרכזיים באזור: תצורות לבה Dimmuborgir, Námaskarð, “המכתשים המדומים” Skútustaðagígar, מרחצאות מיוואטן, הר הגעש קרפלה (Krafla), ומספר רב של מקומות מעניינים נופי אחרים.

 

יום 7. אגם מיוואטן והמפלים הגדולים 

את הבוקר נתחיל בקניוני נהר Jokulsa העצום. נסייר לאורך הקניון לנקודות תצפית ומסלולי הליכה קצרים עד למפלי Selfoss ו Dettifoss . לאחר מכן נמשיך לסייר באזור אגם  –  Myvatn האגם הוא אחד מהאתרים המרתקים באיסלנד. נבקר בהר הגעש Krafla ונצא למסלול הליכה הצופה על הלוע של ההר ועל שדות הלבה שבאזור. לינה וארוחת ערב באזור האגם.

 

יום 8. מפלי האלים 

היום נצא מערבה לצלם את מפלי האלים – מפלי Godafoss המרשימים. מכאן נצא בנסיעה מערבה אל עבר  חצי האי וטנסנס – הולמאוויק. בחצי האי נמצא גם המבצר הטבעי בורגרוירקי. לקראת ערב נגיע אל מלוננו שבאזור

 

יום 9. חצי האי סנייפלסנס

את היום נקדיש לחצי האי Snaefellsnes. . חבל ארץ זה משלב נופים של פיורדים יפיפיים, מצוקי בזלת הנישאים מעל לים, חופים מעוטרים בחלוקי נחל שחורים ואתרי קינון של מגוון ציפורים. אחד הלוקיישנים המעניינים לצילום באזור הוא הר הכנסייה- Kirkjufell והמפלים שלצידו. לינה  בחצי האי סנייפלסנס.

 

יום 10:- רייקיאוויק

את כל היום האחרון נקדיש לביקור בעיר הבירה רייקיאוויק .

 

יום 11:- נחיתה בתל אביב

עם בוקר נמשיך אל שדה התעופה, שם נחזיר את הרכבים ונטוס הביתה לישראל.

 

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

 

לפרטים נוספים והרשמה חייג חינם: 1800-241-241 או לחץ כאן על מנת להשאיר את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם.
נשמח לראותכם
רוצה להתחיל לצלם > >