טיול צילום למרוקו

למי מיועד המסע:

צלמים בעלי שליטה ברזי הצילום הבסיסיים, המחפשים יציאה משגרת היום יום לחוויה צילומית שונה.

משך המסע:
12 ימים.  

28.11.21-09.12.21

בהובלת: גלעד בנארי

דרישות קדם:
בעלות על מצלמת SLR או דמוי SLR.
שליטה ביסודות הצילום.
שליטה ידנית במצלמת רפלקס.

מספר משתתפים:
מקסימום 16 איש.

לסילבוס המסע –לחץ כאן

לתנאים כלליים וטופס הרשמה- לחץ כאן

 

יום 1. תל אביב – איסטנבול – קזבלנקה

נפגש בשדה התעופה נטוס דרך (איסטנבול) לקזבלנקה. לאחר קבלת הויזות נצא בנסיעה לקזבלנקה לסיור באתריה המפורסמים (בכיכר מוחמד החמישי). בתום הביקור נסע למלון להתארגנות  . בערב נצא לסיור ערב וטיול קצרצר בטיילת המדהימה של קזבלנקה על שלל בתי הקפה שלה.

יום 2. קזבלנקה סיור עומק –וביקור בג'דידה

נבקר במסגד הגדול המרהיב ביותר בעולם הערבי, המסגד על שם חסן השני שנבנה על ידי אדריכל צרפתי. נסייר במוזיאון המסגד ובכל אגפיו המרתקים ועוצרי נשימה. נבקר בבית המשפט ,בית העיריה,  ברובע חובוס, במאפיה הקטנטנה האופה למלך את העוגיות המפורסמות, נטעם מהעוגיות עם כוס "ויסקי מרוקאי (תה עם נענע). נסייר בסמטאות  המדינה וברובע היהודי .משם נצא בנסיעה לאורך האטלנטי דרומה עד לעיר הנמל ג'דידה. נטייל על החומות, נבקר במצודה ובמאגר המים הפורטוגזי. בתום הביקור נחזור בנסיעה אל קזבלנקה.

יום 3. קזבלנקה ראבט – שפשאוון   

בבוקר  נצא בנסיעה  אל עבר הבירה רבאט, אחת מארבעת ערי הבירה המלכותיות הקדומות,  נבקר במוזוליאום על שם מוחמד החמישי בו קבורים מלכי מרוקו , בטור חסן שנהרס ברעידת אדמה ומשם  נמשיך בנסיעה לעיר הקסומה שבהרי הריף שפשואוון. כל סימטאותיה צבועות בכחול- גן עדן לצלמים. לינה באזור .

 

יום 4. שפשאוון-פס

הבוקר נמשיך נסייר ונהנה מסימטאות העיר הכחולה ומשם נמשיך בנסיעה בדרך קסומה של הרי הריף עד לפס- עירו של הרמב"ם, העיר שהוכרזה כעיר לשימור היסטורי ע"י אונסקו. העיר שהחלה את איסלום הברברים והפכה את מרוקו למה שהיא היום…. שם הכל החל. הגעה למלון בפס

 

יום 5. פס-סיור עומק מרתק

היום כולו יוקדש לעיר פס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. יום שכולו צלילים, ריחות, צבעים, סמטאות מרהיבות ובעלי מלאכה שפסו מן העולם. נפתח את סיורנו בתצפית מרהיבה על המדינה, נמשיך לביקור אצל יוצרי הפסיפס והכדרים, נבקר במלאח היהודי (ללה סוליקה הקדושה), ברחבת הארמון נראה את דלתות הזהב, נסייר רגלית בסמטאות המדינה, אל הבורסקאים ומעבדי העורות , דרך האורגים והחייטים ,רוקעי הנחושת, נראה את שעון המים של הרמב"ם, נכיר את המדינה (העיר העתיקה) המרתקת ביותר במרוקו, לאחר מנוחה קלה במלון התארגנות ויציאה לארוחת ערב ,בריאד אוטנטי וחפלה חגיגית ומוסיקה אנדלוסית .

 

יום 6. פס – איפראן – ארשדיה – סהרה

יציאה מוקדמת לכיוון הסהרה. נבקר באיפראן עיר הקיט היפהפייה שבלב הרי האטלס התיכון. נחצה את שולי האטלס הגבוה נבקר ביער ארזים ונאכיל קופי יער חביבים ומשם אל עמקי האואזיס האינסופיים בלב ליבו של המדבר לכיוון מישורי פרה הסהרה. נעבור במידלת שם נעצור לביקור בקאסבה אסמה הראשונה מתוך 1000 הקאסבות שבמרוקו, משם אל עבר ארשדייה. לקראת הערב נגיע לנאת המדבר "תפיללת" אל עבר עירו של "הבבא סאלי" "ארפוד" ללינה באוברג' שבדיונות הסהרה והחולות .

 

יום 7. סהרה
לפנינו יום עם נופים מרתקים. תחילתו בהשכמה מוקדמת לסיור אל דיונת מרזוגה אל ארץ ה – TOUAREG לובשי הכפיות הכחולות, שם נעלה על גמלים עד ל"סכין" הדיונה לצפות בזריחת השמש מעל אלגיריה ומעל דיונות הסהרה, לאחר מכן חזרה למלון, מקלחת, ארוחת בוקר .את המשך היום נבלה במדבר סהרה. זמן להירגעות, ביקורת עבודה וצבירת כוחות להמשך.

יום 8. קניון הטודרה והדאדס

נסיעה לקניון הצר המוביל "לעמק הטודרה" המרהיב ביופיו, נהנה מנופי הבולמנים הקסומים בעמק הדאדס המדהים על שלל צורותיו הגאולוגיות משם נסע למלון קסלוקה המיוחד. ארוחת ערב במלון

יום 9 וארזאזאת טיזני טישקה מעבר בהרים אל מארקש

הבוקר נסע דרך ווארזאזאת ומשם דרך הרי האטלס ומעבר טיזני טישקה אל הנופים המרהיבים ביותר בטיול זה. מראות מרתקים של בוסתנים וירק, בתים אדומים וצבעים עזים של חקלאות הררית , יערות, בוסתנים, כביסה על השיחים, אנשים מאושרים. נגיע למרקש פנינת הרי האטלס. עיר מוקפת בדקלים על רקע בתיה האדומים. בערב נצא לסיור אנתרופולוגי בכיכר המרהיבה "גמע אל פנה", כיכר הכישוף המאגיה והאוכל, הכיכר המפתיעה.

 

יום 10.    מארקש- סיור עומק

הבוקר נצא לסיור מרתק , יומנו יוקדש לאתרי העיר מארקש. נבקר בארמון הבהיה עם הסיפור המיוחד, נבקר בבית מרקחת ברברי ססגוני ומפתיע, נבקר בגני הכותביה שליד מסגד הכותוביה ובמלח היהודי הצר והמיוחד נבקר בבית הכנסת העתיק מ 1492 "אלעזמה ואז, זמן פנוי לשוק הגדול ביותר באפריקה ולכיכר ג'מע אל פנא: ארוחת ערב במלון .בתום הארוחה נסע לבקר במזרקה עם משחק של אורות וממוסיקה

יום 11: מארקש –אסווירה

השכם בבוקר נצא אל עבר העיר אסווירה ששוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי. נבקר בנמל הדייגים ונראה את הדייגים בפעולה ואת השחפים על המזח, נתענג על דגים באחת המסעדות המקומיות , נראה את הגלריות הקסומות מבין הסימטאות של העיר הציורית, נבקר במלח היהוגי ועוד
לינה בעיר אסווירה.

יום 12:  מארקש –איסטנבול תל אביב

תם ונשלם טיולנו.
בתום ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה של מארקש לטיסה לאיסטנבול ומשם טיסת המשך לתל אביב

לפרטים נוספים והרשמה חייג חינם: 1800-241-241 או לחץ כאן על מנת להשאיר את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם.
נשמח לראותכם
רוצה להתחיל לצלם > >