מסע צילום ליוון ההררית

למי מיועד המסע:
צלמים בעלי שליטה ברזי הצילום הבסיסיים, המחפשים יציאה משגרת היום יום לחוויה צילומית שונה.

 

משך המסע:

1אוקטובר 2021
6 ימים.

 

דרישות קדם:
בעלות על מצלמת SLR או דמוי SLR.
שליטה ביסודות הצילום.
שליטה ידנית במצלמת רפלקס.

 

מספר משתתפים:
מקסימום 16 איש.

 

עלות: 1450 אירו לאדם בחדר זוגי

תוספת לחדר לבד– 200 אירו

להורדת תוכנית מסע צילום  – לחץ כאן

לתנאים כלליים וטופס הרשמה – לחץ כאן

 

מסלול הטיול:

יום 1:

נגיע בשעות הבוקר לשדה התעופה בסלוניקי, נתרווח בוואן ונתחיל במסע  לכיוון דרום-מזרח, כיוון האולימפוס, ההר המיתולוגי, ביתם של שנים עשר האלים האולימפיים. ביוון העתיקה נודע עד קצה העולם ביופיו הפראי ואפוף האגדות, מסורות ותרבות. הוא ההר הראשון אשר הוכרז כיער לאומי בשנת 1938. נגיע לשלב הראשון שבו מתחילים המטפסים לעשות את צעדיהם. נבלה בין מפלי מים וגשרי עץ המשתלבים היטב בנופי השלכת,  נלון באזור הכפר שלמרגלות ההר אולימפוס.

 

יום 2:

נשלים  פערים מאתמול באזור קסום זה, ונתחיל בנסיעה אל מנזרי מטאורה שהוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. המנזרים נבנו במאה ה- 11 לספירה על ראשי צוקים המתרוממים כעמודים אדירים מן הקרקע. בדרכנו נבקר באתר הקברים המלכותיים של המקדונים בכפר וורגינה (Vergina), מקום קבורתם של מלכי מוקדון –קברו של פיליפוס אביו של אלכסנדר הגדול, שם נצפה במוצגים שנמצאו בהם. נגיע לצילומי שקיעה מעל צוקי הענק של מטאורה. נלון באזור מטאורה .

 

 

יום 3:

נפתח את היום בצילומי זריחה מעל אזור מטאורה. נמשיך בביקור במנזרים הקסומים של מטאורה שם יתגלו בפנינו המנזרים הבנויים על ראש הסלע, מהנקודה הגבוהה של התצפית נוכל לצפות מטה על נוף מרהיב ביופיו.

בשעות הצהריים נסיים את ביקורנו באזור וניסע אל הכפר המקסים מצבו (Metsovo )שנמצא בדרכנו אל   יואנינה (Ioannina), עירו של עלי פאשה האלבני שהיה מושלה העות'מאני הססגוני של העיר והמחוז בשלהי התקופה התורכית ביוון.  נסייר בסמטאות העיר  העתיקה ונצלם לאור השקיעה את האגם במרכזה של העיר. נלון בעיר.

 

יום 4:

לאחר א. הבוקר נמשיך בסיור  ביואנינה (Ioannina)  שהיא בירת מחוז אפירוס שבצפון מערב יוון, העיר הציורית יושבת לצד אגם  Pamovotis מהיפים ביותר ביוון  נכיר את סיפורה של הקהילה היהודית והקשר שלה לשואה. נמשיך בנסיעה אל כפרי זגוריה ((Zagorochoria; חבל ארץ בהרי פינדוס שבצפון-מערב יוון הנחשב בעיני רבים לאחד האזורים היפים ביותר באירופה ובו מפוזרים כ- 45 כפרים קטנים ומרהיבים בעלי סגנון בניה ייחודי, שהשתמר עד היום מלפני מאות שנים.

לינה באחד מכפרי זאגוריה.

 

 

יום 5:

לאחר ארוחת הבוקר, נסע אל הכפר מונודנדרי  נעצור לביקור גם בכפרים הציוריים קיפי (Kipi) ופאפינגו (Papingo)(הכפר הגדול והכפר הקטן) שם נוכל לראות בתים בני מאות שנים שעדיין עומדים על תילם , הכפר הציורי Artisi, ממנו נשקף נוף מרהיב על קניון ויקוס המצוי בגובה של 1092 מטר מעל פני הים, עומק הערוץ 900 מטר. נשאר באזור המדהים של כפרי הזגוריה ללילה נוסף

 

 

יום 6:

ביום השישי ניסע לכיוון עיר הבירה של חבל מקדוניה סלוניקי. נעצור בדרך בעיר אדסה שמרכזה זורם מפל מים אדיר ומרשים מאוד. נבלה את היום שלפני החזרה לארץ בעיר המיוחדת הזו סלוניקי.

סלוניקי הינה העיר השנייה בגודלה ביוון אחרי העיר אתונה ואחת מערי הנמל החשובות. בעבר חיה בה הקהילה היהודית הגדולה ביוון ובזמן השואה הושמדה כמעט לגמרי. יש בעיר מוקדי ענין רבים בהם: המגדל הלבן המפורסם,   קשת גלריוס והרוטונדה, האגיה סופיה, ועוד…נבלה בעיר ונחזור מסלוניקי לארץ בטיסת ערב.

 

 

לפרטים נוספים והרשמה חייג חינם: 1800-241-241 או לחץ כאן על מנת להשאיר את פרטיך וניצור איתך קשר בהקדם.
נשמח לראותכם
רוצה להתחיל לצלם > >