תקנון תנאים כללים, מדיניות הביטולים ומדיניות הפרטיות

סטודיו הראל מרכז לימודי צילום  הינו בית ספר לצילום ומרכז לימודי צילום סטודיו הראל 

בסטודיו הראל לומדים צילום, יוצאים יחד לפעילויות, קורסים טיולים וסדנאות בארץ ובעולם, יוצרים חברויות ושותפויות וחולקים את האהבה לעולם המדהים של הצילום.
המקום שלנו בעל אופי ביתי  שהמטרה המרכזית לקרב את הצלמים לעולם הצילום והאמנות.
הפוקוס בכל מה שנעשה אצלנו הוא על האנשים – חשיבות גדולה ליחס אישי וחברי ושיח מכבד. 

תקנון ומדיניות ביטולים גם לטיולי צילום לחו"ל בהמשך

סטודיו הראל בית לאוהבי צילום ואמנות

לחובבים ומקצועיים עם מגוון גדול של פעילויות צילום .
בסטודיו הראל לומדים צילום, יוצאים יחד לפעילויות, קורסים, סדנאות וטיולי צילום בארץ ובעולם, יוצרים חברויות ושותפויות וחולקים את האהבה לעולם המדהים של הצילום.
המקום שלנו בעל אופי משפחתי ובוטיקי שמטרתו לקרב בין הצלמים וביחד להכיר את עולם הצילום המשתנה.
הפוקוס בכל מה שנעשה אצלנו הוא על האנשים – חשיבות גדולה ליחס אישי, חברי ושיח מכבד.

הפעילויות כוללות קורסי צילום מקצועיים, סדנאות צילום, מועדון צלמים שנתי פעיל, טיולי צילום בארץ ובעולם, הרצאות מגוונות בתחומי הצילום והאומנות. הקורסים והסדנאות  בקבוצות קטנות על מנת לתת לכל אחד מהמשתתפים יחס אישי. 

לוקישיין 

הפעילויות מתקיימות בסטודיו הראל – קיבוץ הראל ובכל רחבי הארץ והעולם.
מפגשי השטח השונים והסדנאות מתקיימים בלוקיישנים נבחרים שנבדקו ונעשה סיור מכין מדוקדק ומותאמים על מנת להפיק את המרב.  
ככלל, ההגעה לכל הפעילויות עצמאית, ברכבים פרטיים או תחבורה ציבורית. סטודיו הראל יציע לחבר חברים לנסיעה משותפת בכל פעילות .
חלק מהפעילויות כוללות הסעות מאורגנות, כגון טיולים ארוכים ליעדים רחוקים. במקרים אלו, ההסעות האלו בתוספת תשלום.

מתי ?

זמני הפעילויות משתנות בהתאם לפעילות ונקבעות מראש ע"י צוות סטודיו הראל (זריחות, שקיעות, צהרי היום או הלילה).
משך הפעילויות נע בין מספר שעות בודדות, חצאי ימים, ימים מלאים ואף מספר ימים בטיולי חו"ל.
כל ההוראות לזמנים מדויקים של כל פעילות נמסרות מבעוד מועד בהודעה מסודרת לכל המשתתפים.

צוות סטודיו הראל המדריכים והמנחים שלנו הם צלמים מקצועיים ומדריכי צילום מנוסים מהמובילים בארץ בתחומם.  לחלק מהפעילויות אנו מצרפים מדריכי טיולים ומורי דרך מקצועיים בתוספת תשלום.
עבודת הצוות מתקיימת הן במהלך הפעילויות השונות והן מחוץ לזמני הפעילויות ומאחורי הקלעים. נוכחות הצוות בשטח וגודלו נקבעת בהתאם לאופי הפעילויות.

האופי 

כלל הפעילויות שלנו שמות דגש על החוויה האישית והצילומית ורובן בסד של זמן על מנת להפיק את המרב מהזמן במהלך הפעילויות.
חלק מהפעילויות פונות לציבור הצלמים בתחילת דרכם לצד פעילויות המוכוונות לצלמים מנוסים.
חלק מהפעילויות קלילות ופשוטות ללא הרבה תנועה בשטח. חלק מהפעילויות מאתגרות יותר, פיזית ומנטלית. בחלק מהפעילויות ישנן עמידה ממושכת בשטח לצד הליכות קצרות או ארוכות בין הלוקיישנים השונים. בחלק מהפעילויות ההליכה היא עם כל הציוד עלינו.
החוויה הצילומית מלווה לעיתים בעומס ואתגר. כמו כן, לעיתים נוצרות סיטואציות שאינן בשליטתנו, כגון, תנאיי מזג האוויר, שינויים בתוואי השטח, סגירות של אזורים, אילוצים אישיים וכד'. אנחנו עושים את כל המאמצים כדי שהפעילויות יהיו נגישות ונוחות לכל החברים ויתקיימו ללא בעיות ובצורה חלקה.
מטבע הדברים, בהתאם לאופי הפעילויות, נדרשת יכולת החלה והבנה של סיטואציות מאתגרות, גישה חיובית ואורך רוח.
המידע על אופי כל פעילות נמסר למשתתפים מבעוד מועד, יחד עם כל המידע והפרטים על כל פעילויות.
האחראיות המלאה והבלעדית לביצוע באופן מלא ותקין של הפעילויות בהיבט הפיזי והמנטלי הינה של המשתתפים בלבד.

ציוד הצילום

מהות הפעילויות שלנו היא ליצור חוויה צילומית ולימודית לחובבי צילום בכל הרמות, אשר רוצים להתמקצע ולהעמיק את הידע שלהם בתחום.
הדגש בפעילויות הוא על שימוש בציוד מקצועי עד כמה שניתן. יש  להגיע עם מצלמות DSLR או Mirrorless דמוי DSLR בעלות שליטה ידנית בפרמטרים השונים עם מגוון עדשות מתחלפות.
בחלק מהמפגשים יהיה שימוש באביזרי צילום נוספים, כגון חצובות, פילטרים, פלאשים ועוד.
לפני כל פעילות נשלחת הודעה מסודרת עם ההמלצות לציוד הרלוונטי. כמו כן, ניתן יעוץ מקדים לגבי הציוד לכל מי שמבקש זאת.
במידת האפשר, 
האחריות המלאה והבלעדית להגעה עם הציוד המתאים, כמו כן שמירה מפני גניבות והקפדה על התקינות של ציוד הצילום במהלך הפעילויות הינה של משתתפי הפעילויות בלבד.

ציוד כללי המכוניות וציוד אישי

במסגרת הפעילויות  ישנו שימוש בציוד נוסף שאינו קשור ישירות לצילום, כגון – ביגוד, ציוד קמפינג, ציוד היגיינה אישי, תרופות וכד'.
בנוסף, ברוב הפעילויות שלנו יהיה שימוש ברכבים של המשתתפים – הגעה ללוקיישן, מעברים תוך כדי הפעילויות ועוד.
האחריות המלאה והבלעדית להגעה עם הציוד המתאים  נסיעה בשטח וכן שמירה על הציוד מפני גניבה והקפדה על תקינותו הינה של משתתפי הפעילויות בלבד.

שתייה וכיבוד 

חלק מהפעילויות כוללות ארוחות משותפות וכיבוד קל. בחלקן, ארגון הכיבוד הוא עצמאי, באחריות המשתתפים ובחלקן הארגון הוא מטעם צוות ההפקה של סטודיו הראל. במקרים מסוימים, הכיבוד מאורגן ע"י צד שלישי. בחלק מהמקרים בתוספת תשלום.
נעשה את מירב שהכיבוד במהלך הפעילויות יהיה כשר. מטבע הדברים ובהתאם לאופי ההתארגנות, אין לנו אפשרות להקפיד בצורה מלאה על כל כללי הכשרות והדגשים האישיים של כל משתתף. האחריות לשמירה וההקפדה על כללי הכשרות היא של המשתתפים בלבד.
במידה ופעילות מסוימת כוללת כיבוד, המידע ישלח מראש לכל המשתתפים לגבי אופי הכיבוד וצורת ההתארגנות.

תשלום

ההרשמה לכל קורס, סדנא או מפגש ושריון המקום בפעילויות שבתשלום מותנים בתשלום מלא מראש.
גביית התשלום מתבצעת ישירות באתר שלנו או למשרד עם מספר אפשרויות לתשלום: כרטיס אשראי,  או ביט, פייבוקס. הגבייה ושמירה על פרטי התשלום (מספר כ. אשראי, פרטים אישיים וכד') מתבצעת ע"י חברת האשראי. 

ביטולים ודחיות

הפעילויות שלנו מובטחות לאחר רישום של מספר נרשמים מינימלי של משתתפים אשר נקבע בנפרד בכל קורס, סדנא או טיול.
במקרה של דחיית פעילות מצד  סטודיו הראל עקב מעורבות של כוח עליון (תנאיי מזג אויר, אילוץ של ספק צד ג', מחלה, בידוד, סגר וכד') יוצע למשתתפים תאריך חלופי לפעילות וכל התנאים יחולו עליו כאילו הוא היה התאריך המקורי.
במקרה של דחיית הפעילות מטעם סטודיו הראל  ובמידה ומי מהמשתתפים יבחר לקבל החזר, יבוצע ההחזר בקיזוז דמי טיפול ורישום ע"ס 100 ש"ח.
במקרה של ביטול מוחלט של הפעילות מצד סטודיו הראל – ינתן החזר מלא לכל התשלום שהועבר ע"י המשתתף.
דוגמנים בסדנאות וקורסים 
במסגרת הסדנאות שלנו והקורסים המתנהלים בבית הספר – סטודיו הראל. וגם מחוץ לכותלי בית הספר. משולבים ומשולבות דוגמניות ודוגמנים. הסטודיו בוחר בקפידה את זהות הדוגמן /ת  שהינם מיקצועיים ומנוסים בסדנאות והקורסים השונים.
הסטודיו אינו מתחייב לזהות  דוגמן/ית לסדנא או קורס זו או אחרת. והתמונות באתר או בפרסומים השונים להמחשה בלבד 
והדוגמנית תקבע בהתאם לשיקולי בית הספר והחלטות בשטח.

ביטול ע"י המשתתפים

תנאיי הביטול מופיעים בפירוט של כל קורס צילום, סדנא או טיול בנפרד. במידה וקיימת סתירה בין הרשום בגוף הפעילות למסמך זה, תנאיי הביטול בגוף הפעילות הם התנאים הקובעים.

ביטול מעל 7 ימים קלנדריים לפני מועד הסדנא – שמירה על התשלום כזיכוי לשימוש בסדנאות עתידיות או החזר מלא בקיזוז דמי רישום ע"ס 100 ש"ח

ביטול מתחת ל 7  ימים קלנדריים לפני מועד הסדנא –  לא יינתן החזר ולא ישמר זיכוי.

אחריות

צוות ההפקה ו/או ההדרכה מטעם סטודיו הראל אחראי להביא את כל המידע הרלוונטי לגבי כל פעילות שלנו עד יומיים לפני מועד הפעילות, כגון – מיקום הפעילות, זמני הפעילות, הציוד הנדרש, הכנות, כיבוד ופרטים נוספים. המידע ישלח בקבוצת וואצאפ ייעודית לכל מפגש, במייל או בהודעה אישית.
צוות סטודיו הראל ו/או ההדרכה מטעם סטודיו הראל אחראיים לאופי הפעילויות והסדנאות, על התכנים,  על איכות התוכן המועבר, על ההדרכה המקצועית, המשוב בזמן אמת והליווי האישי, תכנון הלו"ז ועמידה בזמנים וכד'.
בזמן הפעילות, צוות סטודיו הראל ו/או ההדרכה מטעם סטודיו הראל אחראי לבצע את כל הפעולות הנדרשות כדי שהפעילות תעבור בצורה חלקה, בטוחה ולשביעות רצונם של המשתתפים. ככל שידרש, יינתנו תדריך בטיחות, תדריך הכנה ודגשים רלוונטיים, הדרכה צילומית מוקפדת וכד'. בכל סוגיה או שאלה שתווצר הקשורה לפעילויות שלנו, יעשו מירב המאמצים לתת מענה ראוי והולם.

אחריות אישית של המשתתפים

המשתתפים הם האחראים היחידים והבלעדיים להקפדה על הנושאים הבאים בכל הקשור לפעילויות של סטודיו הראל (לפני הפעילות, במהלכה ולאחריה)

שמירה על בריאות פיזית ונפשית, שמירה על הביטחון האישי, הקפדה על הוראות בריאותיות אישיות וכד'.
שמירה על הציוד האישי – צילום, ציוד אישי, רכבים וכד'
במידת הצורך, ביצוע כל פעולה מקדימה מונעת לכל סוגיה אישית שעלולה להיווצר במהלך הפעילויות, מכל סיבה שהיא
הקפדה על כלל ההוראות הניתנות מטעם נציג של צוות סטודיו הראל – זמנים, ציוד, לוקיישנים וכד'.
הקפדה על הוראות בטיחות ו/או הכוונה בשטח של סטודיו הראל. 
הקפדה על הזמנים במהלך הפעילויות, בהדרכות המקדימות והמסכמות, שיעורי המשוב וכד'
יצירת קשר מידי עם צוות סטודיו הראל  ו/או מדריכי הפעילות בנוגע לכל סוגיה אישית ו/או קבוצתית אשר עלולה להשפיע על ההתנהלות התקינה של הפעילות

למען הסר ספק, כל תוצאה של פעולה או היעדר פעולה של מי מהמשתתפים הנוגעת לפעילויות של סטודיו הראל הינה באחריותם הבלעדית של המשתתף.
למען הסר ספק, לצוות סטודיו הראל, מדריכי הפעילויות,  גורמים צד ג' אשר לוקחים חלק בפעילויות וכד' לא תהיה שום אחראיות לתוצאות של פעולות כלשהן של המשתתפים, כגון נזק שנגרם לציוד, פציעה או נזק בריאותי של מי מהמשתתפים וכד' , בין אם נעשו בשוגג ובין אם בזדון.
למען הסר ספק, לצוות סטודיו הראל או מי מטעמו הזכות המלאה בהתאם לשיקול דעתו הבלעדית לנקוט בכל פעולה שתידרש על מנת לשמור על התנהלות תקינה ובטוחה של הפעילויות. במקרים קיצוניים, צוות סטודיו הראל יפעל להסרת משתתפים שעלולים לסכן את עצמם ו/או משתתפים אחרים, לגרום נזק לציוד של המשתתפים ו/או הסביבה, לפגוע משמעותית בפעילות.

שימוש בצילומים וזכויות יוצרים

משתתפי הפעילויות הינם הבעלים הבלעדיים של זכויות היוצרים הבסיסיות לכל התמונות והתוצרים אשר צולמו והופקו במהלך הפעילויות של סטודיו הראל. במסגרות שבהן יש דוגמניות הסכם המודל רלייס קובע. משתתפי הפעילויות רשאים להשתמש כל שימוש אישי בכל התוצרים שהופקו במהלך הפעילויות של סטודיו הראל, כגון, פרסום במדיות החברתיות האישיות והפומביות, פרסום בפורטפוליו אישי, השתתפות בתחרויות צילום, שליחה לעיתונות, הדפסת התמונות, וכד'.

חל איסור מוחלט להשתמש בתוצרים שהופקו במהלך הפעילויות של סטודיו הראל כל שימוש עסקי ו/או מסחרי, כגון, פרסום עסק צילום של המשתתפים או מי מטעמם, פרסום סדנאות צילום או פעילויות צילום שלא קשורות לקהילת הצלמים של סטודיו הראל או פעילותה, העברת התוצרים לשימוש עסקי ו/או מסחרי של גורם שלישי וכד'. ניתן להגיש בקשה פרטנית מסודרת בכתב לשימוש מסחרי בתוצרים, שתשלח למייל שלנו. במידה ותאושר, ניתן יהיה להשתמש בתוצרים בהתאם לפרטי האישור שיינתן.

סטודיו הראל שומר לעצמו את הזכות להשתמש בתוצרים של משתתפי הפעילויות כל שימוש הרלוונטי לפעילויות השונות של סטודיו הראל , כגון – פרסום התוצרים בגאווה וממקום של פרגון ליוצרי/ות במדיות החברתיות והאתר, שימוש בתוצרים כתוכן שיווקי לפעילויות עתידיות, שימוש בתוצרים כתוכן לימודי בשיעורי המשוב, שיעורי צילום, מצגות וכד'. כמובן בליווי קרדיט מתאים.

פרסום המשתתפים

המשתתפים מבינים כי הם צפויים להיות מצולמים במהלך הפעילויות ע"י צוות סטודיו הראל ו/או מדריכי הצילום, משתתפים אחרים בפעילות ו/או עוברי אורח זרים. חלק מהצילומים הללו צפויים להיות מסודרים ומוקפדים (כגון, תמונות קבוצתיות) וחלק יצולמו "מאחורי הקלעים" מבלי שהמשתתפים מודעים לכך.

עצם ההשתתפות בפעילויות השונות מהווה אישור לצוות סטודיו הראל לפרסם את התמונות של המשתתפים בכל דרך בה הצוות יבחר (מדיה חברתית, אתר וכד') ולשיקול דעתו הבלעדית.

במידה ומי מהמשתתפים אינו מעוניין בפרסום פומבי של תמונותיו, יש להודיע על כך מראש (לפני הפעילות) ובכתב למייל של סטודיו הראל.

במידת האפשר ובהתאם לשיקול דעתו, צוות סטודיו הראל ידאג שלא לפרסם תמונה לא ראויה ו/או לא מכבדת של מי מהמשתתפים ויעשה את כל המאמצים לכבד בקשות פרטניות הנוגעות לפרסום תמונות המשתתפים.

למען הסר ספק, צוות סטודיו הראל לא יהיה אחראי בשום דרך לתמונות ופרסומים שיבוצעו ע"י עוברי אורח זרים ו/או משתתפי הפעילויות שאינם חלק מהצוות.

חומרי הלימוד

הפעילויות כוללות הדרכות וחומרי לימוד בנושאים השונים הרלוונטיים לפעילויות, כגון, הרצאות מקדימות או מסכמות, הדרכות פרונטליות או אונליין, שיעורי משוב מקצועיים,  מצגות, מסמכים, תמונות לדוגמא וכד'.
החומרים מיועדים למשתתפי הפעילויות של סטודיו הראל בלבד ומוגנים בחוק זכויות היוצרים.
למען הסר ספק – אין להעביר חומרים כלשהם (מצגות, שיעורים מוקלטים, הדרכות פיזיות או דיגיטליות, הקלטות בזמן אמת וכד') שהתקבלו ע"י המשתתפים מצוות סטודיו הראל  או מי מטעמו בכל דרך שהיא (מייל, הודעה, הדרכה פרונטלית) לאף גורם או צד שלישי, בין אם עוסק בתחום הצילום ובין אם לא, בתי ספר לצילום, קבוצות צילום, מדריכי צילום או צלמים חובבים, וכד' ללא אישור מפורש וכתוב מטעם פוטוטיפס, שיועבר במייל בלבד, במידה ויאושר.

הסכמה למסמך ולתנאים

מסמך זה מתאר את אופי הפעילויות השונות במרכז לימודי צילום סטודיו הראל  ואת התנאים השונים הנדרשים כדי להשתתף בהן.
עצם ההרשמה לאחת הפעילויות שלנו, בין אם בתשלום ובין אם לא, מהווה אישור קריאה של המסמך והסכמה לתנאים אשר פורטו בו.

טיולי צילום בחו"ל  

השתתפות בטיול

המארגנים רשאים לדחות בקשת הרשמה או לבטלה לגבי כל נוסע אשר על פי שיקול דעתם אינו
מתאים להימנות עם משתתפי הטיול ללא כל צורך לנמק עמדתם. על הנוסע להודיע למארגנים טרם
הרשמתו על כל מגבלה בריאותית או אחרת שעשויה להקשות על השתתפותו בטיול. המארגנים
רשאים להפסיק השתתפות נוסע בטיול, אשר יש בה פגיעה או הפרעה למהלכו התקין של הטיול,
על פי שיקול דעתם.

החזרים
סוכני המארגנים, נציגיהם, מלווי הקבוצה או כל אחד אחר אינם מוסמכים להחזיר או להבטיח
החזרת כספים כלשהם או להסכים לכל חריגה עבור כל חלק של טיול או אירוע בו לא השתתף
הנוסע, לרבות סיור, קטע מסיור או מסלול בו לא נסע, ארוחות שלא נוצלו, בתי מלון, כניסה לאתרים
וכיוצא באלה. נוסעים שיוותרו מראש על שירותי תיירות ויקבלו אישור לכך יזוכו בהתאם ולפי תעריף
קבוצתי.

דרכון ואשרות כניסה
יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, ולוודא שיש בו לפחות שלושה עמודים ריקים. הוצאת דרכון ו/או הארכתו הן באחריות המטייל בלבד. יש לברר במשרדים מהו לוח הזמנים להגשת הפרטים האישיים כדי להוציא אשרה, בהתאם לכל תכנית. בכל מקרה של ביטול הטיול או שינוי הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של הארצות שבהן נטייל, סטודיו הראל ואו מי מטעמו אינו אחראי לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך. הוצאת אשרות היא באחריות המשתתף, פרט למדינות הבאות שיש להוציא אשרות אליהן באמצעותנו:  אוזבקיסטן, מרוקו,  הטיפול באשרות אלו הוא קבוצתי והוא נעשה בארץ או בחו”ל.

טיסות
הטיסות מתבצעות על ידי חברות תעופה שונות ובכפוף לתנאים המפורסמים על ידי חברות<
התעופה. לא תמיד הטיסות ישירות ולעיתים יש להחליף מטוס או שהטיסה נוחתת בנחיתת ביניים
בדרכה ובחזרתה. קיימת אפשרות שהטיסות יתבצעו בפועל על ידי חברות אחרות שלהן יש הסכמי
שיתוף פעולה עם חברת התעופה ששמה פורסם ולהיפך. יתכנו מקרים חריגים, בהם עקב הרשמת
יתר לטיסה על ידי חברות התעופה )דבר המותר לחברות התעופה ואשר אינו בשליטת המארגנים<
יאלצו נוסע בודד או חלק מהקבוצה לטוס בטיסה שונה מזו של שאר חברי הקבוצה. במקרה שכזה
יעשו המארגנים כל שביכולתם על מנת לצמצם את הפגיעה בנוסע. ישנם טיולים שהחזרה שלהם
ארצה מאוחרת. כל שינוי מהטיסה הקבוצתית )מועד, במסלול וכו’( כרוך בתוספת תשלום בהסכמת
המארגנים ובאישור חברת התעופה. בקשות לטיסות חריגות בהסכמת מארגנים ובאישור חברת
התעופה. בקשות לטיסות חריגות יתקבלו עד 15 יום לפני יציאת הטיול. כל תקלה או שינוי במועדי
הטיסות וכן מקרים של איחור, אובדן או נזק לנוסע ולמטענו הם באחריותה הבלעדית של חברת
התעופה בהתאם לאמנת ורשה.

בתי מלון
המארגנים מציעים מגוון רחב של בתי מלון במסגרת הטיולים, האכסון בבתי מלון יהיה בחדרים
זוגיים עם מיטה כפולה או שתי מיטות כפי שנקבע על ידי המלון. לא תתקבלנה טענות בדבר אי
התאמה של שותף לחדר. מטיילים בודדים אשר לא ירצו להתגורר יחדיו יידרשו לשלם תוספת חדר
ליחיד. הנוסע בגפו יחויב, באם הזמין חדר ליחיד או במידה ואין לו שותף לחדר, בתוספת חדר
ליחיד. המארגנים מביאים לתשומת לב הנוסע את הנוהג בקשר לכניסה ויציאה של אורחים לבתי
מלון. הכניסה היא בדרך כלל החל משעה 14:00 והיציאה לפני השעה 12:00 במקרים אחדים יתכנו
שינויים עקב רישום יתר ו/או תערוכות ואירועים המתקיימים בתאריכים מקבילים. במקרה כזה
המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למצוא מלון חליפי באזור כאשר תכנית הטיול לא תפגע.

מלווה קבוצה – מדריך 
מלווה הקבוצה / מדריך צילום הינו איש קשר בין המארגנים לנוסעים, המשמש כמנהל
אדמיניסטרטיבי לקבוצה משך כל ימי הטיול. במסגרת תפקידו יטפל המלווה, בין היתר, בארגון
הסידורים השונים, הקשורים בניהולו התקין של הטיול, האוטובוס, מדריכים מקומיים, בתי מלון,
מעבורות וכיוצא באלה. ייתכנו מקרים בהם מלווה הקבוצה ימתין בנמל התעופה בחו"ל ואילו בנמל
התעופה בארץ יטפל בקבוצה נציג מיוחד מטעם המארגנים. כמו כן, במקרים מסוימים יתכן
שהמלווה ייאלץ להיפרד מהקבוצה בחו"ל, ובמקרה כזה יעמוד לרשות הקבוצה נציג מקומי.

חיסונים
על פי החוק אין אנו רשאים לתת ייעוץ בנושא חיסונים . לפרטים אנא פנו ללשכות הבריאות
המחוזיות.

נזקים-ביטוח
אין המארגנים אחראים לנזקי הנוסע שייגרמו כתוצאה מתאונות, מחלות, נזק למטען או כל נזק ישיר
או עקיף שעלול להיגרם לו במהלך הטיול עקב תאונה, אלימות, שוד, גניבה, אבידה של מטען או
מסמכים, כרטיסי טיסה, דרכון , אשפוז, הוצאות רפואי ות וכיוצא באלה. המארגנים מציעים לנוסע
לבטח עצמו על חשבונו בביטוח אישי נרחב המכסה את הנזקים והאירועים המתוארים לעיל. מובהר
ומודגש כי לא יהיו החזרים כלשהם בגין הפסקת טיול עקב מחלה, פציעה או סיבה אחרת
כלשהי.
אין המארגנים אחראים בכל צורה שהיא לתקלות, שיבושים ונזקים אשר עלולים להיגרם עקב אי
ביצוע או ביצוע לקוי או חלקי של הטיול ועל ידי נותני השירותים הנ"ל או מי אשר פועל מטעמם.

כלכלה
בכל הטיולים נספק מזון איכותי ככל שניתן בכל מדינה על פי התנאים המקומיים. אנו מסבים את
תשומת לבכם, כי תפריט הארוחות נקבע מראש ורמתן שונה ממקום למקום, כך גם סוג האוכל,
טעמו, גיוונו, כמותו ואופן הגשתו. אין החברה מחויבת לכל אחריות שהיא לגבי הזמנות מיוחדות של
נוסעים אלא אם ההזמנה אושרה מראש )צמחוני וכד’

מניין ימי הטיול
במניין ימי הטיול המפורסמים באתר ובדפי הפרסום נכללים יום היציאה ויום החזרה מעת יציאת
הקבוצה מהארץ ועד שובה. המארגנים מודיעים כי הם תלויים במועדי הטיסות של חברות התעופה,
האחראיות בלעדית על מועדים ושינויים בלוחות הזמנים של הטיסות. המארגנים אינם אחראים<
לטיסה היוצאת בשעות אחר הצהריים או הערב, או טיסות החוזרות ארצה בשעות הבוקר. היה
ובגלל שינוי בלוח הטיסות יגרעו ימי טיול, אין המטיילים זכאים להחזר כספי אלא אם מספר הלילות
בתוכנית המקורית ישתנה והמארגנים אכן קבלו החזר כספי בגין לילות לא מנוצלים.

תכנית הטיול
ייתכנו שינויים בסדר הימים והביקורים כפי שמופיעים בתכנית המקורית. דמי הכניסה הכלולים
במחיר מפורטים בסעיף "מחיר הטיול כולל" בצמוד לכל מסלול. המחיר אינו כולל אתרים נוספים גם
אם נזכרים בתיאור המסלול. בכל מקרה חובה על הנוסע להגיע למפגש הקבוצה ו/או לקבל
מהמדריך את מסלול הטיול הסופי. אי קבלת המסלול הסופי אינה מהווה בסיס לטענה באשר
למסלול הטיול.

לנוסע בטיולנו
הנוסע חייב לבדוק כי דרכונו בתוקף למשך חצי שנה לפחות לאחר מועד החזרה של הטיול. הנוסע
חייב למלא אחר כל דרישות הרשויות המוסמכות המוטלות לצורך ביצוע הטיול והוצאתו לפועל,
להמציא את מסמכי הכניסה, היציאה וכל המסמכים הדרושים לצורך כך לרבות אשרות מתאימות.
חייב הנוסע להתייצב בשדה התעופה בזמן שנקבע על ידי המארגנים להשלמת סידורי היציאה.
המארגן לא יהיה אחראי לכל נזק שנגרם לנוסע אם לא עמד בהתחייבויותיו או אם כניסתו למדינה
כלשהי לא הותרה מכל סיבה שהיא. בכל מקרה של ביטול או שינוי הטיול הנובעים מבעיות באשרות
הכניסה או מסיבות שאינן קשורות במארגנים, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך.
נוסע שמסר דרכון להוצאות ויזה למדינה אליה נדרשת הוצאת ויזה יגיע לטיול עם הדרכון שבו הוצאה הויזה.

מפגש קבוצה
פרטים מעודכנים, מידע וסקירה כללית על מסלול הטיול יינתנו למטיילים במפגש הקבוצה אשר
ייערך לפני יציאת אותם טיולים הדורשים הכנה יסודית לדעתנו. אנו ממליצים לא להעדר ממפגש
הקבוצה ובכל מקרה של היעדרות לא תהיה החברה אחראית להעביר לנוסע את המידע
שהועבר בפגישה.

חילוקי דעות
פירוט תוכניות הטיולים והאירועים מהווה מידע ותוכנית מסגרת בקשר למסלול הטיול, אתרי
הביקור, סוגי הבילוי, האפשרויות, היעדים המתוכננים לביצועם, כשכל אלו כפופים לשינויים
אפשריים. התמונות המופיעות באתר נועדו לצורך התרשמות כללית מאופיו של יעד הטיול ואינן
משקפות בהכרח את תוכנית הטיול. על הנוסע מוטלת החובה לדאוג ולוודא קבלת אישורי כניסה
"ויזות"( לארצות הדורשות אישורים כאלה. אין המארגנים אחראים למידע שאינו נמסר על ידיהם
בכתב או הסותר את האמור בהודעה זו. מוסכם בזאת שכל תביעה ו/או טענה אשר יש לנוסע, כנגד
המארגנים תועבר בהתאם להסכמת הצדדים בכתב להכרעת בורר מוסכם בין הנוסע למארגנים.
באם ימונה הבורר יהא קשור לתנאים, למידע ולפירוט הטיולים שבאתר זה ולהוראות חוק הבוררות.
בהיעדר הסכמה לגבי אישיות הבורר, ייקבע הבורר על ידי בית המשפט. סמכות שיפוט בכל הנוגע
ליחסי הנוסע והמארגנים, תהא לבית משפט במחוז שבו נמצא מרכז לימודי צילום סטודיו הראל
מחוז ירושלים ולבית משפט זה בלבד. עצם הרשמתו לטיול כל שהוא, או תשלום מקדמה, או
השתתפות בטיול מהווה הסכמת הנוסע לכל התנאים והמידע בסעיף זה )"תנאים כלליים

טבלת דמי ביטול 

*ביטול עד 100 ימי עסקים לפני מועד היציאה: 450 אירו דמי הרשמה לא יוחזרו + הוצאות ביטול טיסה יפורסם לאחר
ביצוע הזמנה בפועל.
*מ-100 ימי עסקים ועד 61 ימי עסקים לפני מועד היציאה: 500 אירו + הוצאות ביטול טיסה יפורסם
לאחר ביצוע הזמנה בפועל.
*מ-60 ימי עסקים ועד 30 ימי עסקים לפני מועד היציאה: 1000 אירו + הוצאות ביטול טיסה )יפורסם
לאחר ביצוע הזמנה בפועל.
*החל מ- 29 ימי עסקים ועד מועד היציאה: 100% דמי ביטול טיסות וסידורי קרקע.
סטודיו הראל לא אחראי לנזקי הנוסע שייגרמו כתוצאה מתאונות, מחלות, נזק למטען או כל נזק ישיר או עקיף שעלול להיגרם                            לו במהלך הטיול עקב תאונה, אלימות, שוד, גניבה של מטען או מסמכים, כרטיסי טיסה, דרכון, אשפוז, הוצאות רפואיות וכיוצא באלה.

על אחריות הנוסע לבטח עצמו על חשבונו בביטוח אישי נרחב המכסה את הנזקים והאירועים לעיל.
מודגש ומובהר כי לא יהיו החזרים כלשהם בגין הפסקת הטיול עקב מחלה, פציעה או סיבה
אחרת כלשהי.

מדיניות הפרטיות שלנו  

בעת שימוש בדף הנחיתה/שימוש באתר נאסף מידע עליך. חלק מהמידע מזהה אותך באופן אישי, כלומר בשמך ובכתובתך, זהו המידע שאתה מוסר ביודעין בעת מילוי הטופס.חלק מהמידע אינו מזהה אותך אישית ואינו נשמר ביחד עם פרטיך. זהו מידע סטטיסטי ומצטבר.לדוגמה העמודים שבהם צפית,מהיכן הגעת לעמוד, כתובת האינטרנט (IP ) שממנה פנית ועוד.
מאגר המידע חלק מהנתונים שנאספו יישמרו במאגר המידע של סטודיו הראל מרכז לימודי צילום ובאחריותו.
השימוש במידע השימוש במידע שנאסף ייעשה רק על פי מדיניות פרטיות זו או על פי הוראות כל דין, על מנת –

ליצור עמך קשר למטרת רישום לבית הספר
לעדכן אותך בפעילויות תהליך הרישום
לעדכן אותך בפעילויות סטודיו הראל
דיוור ישיר אלקטרוני
סטודיו הראל מרכז לימודי צילום מעונין לשלוח אליך מדי פעם בדואר אלקטרוני מידע פעילותה
מידע כזה ישוגר אליך , ובכל עת תוכל לבטל את הסכמתך ולחדול
מקבלתו.
סטודיו הראל מרכז לימודי צילום לא ימסור את פרטיך האישיים למפרסמים.
מסירת מידע לצד שלישי
סטודיו הראל מרכז לימודי צילום לא יעביר לצדדים שלישיים את פרטיך האישיים והמידע שנאסף על פעילותך .
Cookies
אתר סטודיו הראל משתמש ב"עוגיות" (Cookies) לצורך תפעולם השוטף והתקין, ובכלל זה כדי לאסוף
נתונים סטטיסטיים אודות השימוש באתר, לאימות פרטים, כדי להתאים את האתר להעדפותיך
האישיות ולצורכי אבטחת מידע.
דפדפנים מודרניים כוללים אפשרות להימנע מקבלת Cookies. אם אינך יודע כיצד לעשות זאת, בדוק
בקובץ העזרה של הדפדפן שבו אתה משתמש.
אבטחת מידע
סטודיו הראל מרכז לימודי צילום מיישם באתר מערכות ונהלים עדכניים לאבטחת מידע. בעוד שמערכות ונהלים אלה מצמצמים את הסיכונים לחדירה בלתי-מורשית, אין הם מעניקים בטחון מוחלט. לכן, סטודיו הראל מרכז לימודי צילום לא מתחייב ששירותיה יהיו חסינים באופן מוחלט מפני גישה בלתי-מורשית למידע המאוחסן בהם.
שינויים במדיניות הפרטיות
בכל מקרה בו יבוצעו במדיניות זו שינויים מהותיים בהוראות שעניינן השימוש במידע אישי שמסרת,
תפורסם על-כך הודעה בעמוד הבית של סטודיו הראל מרכז לימודי צילום .4

דילוג לתוכן